Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


Аналітика

 • 19 січня 2018Свідоцтво про внесення до реєстру видавців: як отримати швидко, просто, безкоштовно?

  З 2017 року видавці газет та журналів повинні мати Свідоцтво про внесення до реєстру видавців. Адже закон визначає, що «здійснення видавничої справи видавцем здійснюється після внесення його до реєстру». Як його отримати та якою є відповідальність за відсутність реєстрації у реєстрі? Ці питання особливо актуальні для редакцій, які проходять процес реформування, адже в процесі реєстрації газети легко заплутатися у документах, адже тільки свідоцтв про державну реєстрацію має бути як мінімум 2. 


 • 28 грудня 2017Увага: багато посадових осіб друкованих ЗМІ мають подати декларації у 2018 році

  З 01.01.2018 розпочинається черговий етап електронного декларування в Україні, який триватиме до 01 квітня поточного року. 

  Цей матеріал допоможе представникам місцевих друкованих ЗМІ дізнатися, чи ви маєте подавати декларацію, і як зробити це без помилок. Зверніть увагу, що серед усіх працівників друкованих ЗМІ до суб’єктів декларування, в першу чергу, відносяться посадові особи редакцій державних та комунальних ЗМІ та особи, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням та протидією корупції.

  Якщо серед засновників редакції (тобто юридичної особи, яка видає газету) є органи місцевого самоврядування (районна, міська, обласна рада) або орган державної влади (державна адміністрація, міністерство тощо) - посадові особи такої редакції є суб’єктами декларування.


 • 18 грудня 2017ОГЛЯД ПРОЦЕСУ ТА ВИКЛИКИ РЕФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ПРЕСИ

  Звіт стане у нагоді представникам органів державної влади,  неурядових організацій та засобів масової інформації, які прямо чи опосередковано здійснюють заходи, пов’язані з реформуванням державних та комунальних друкованих ЗМІ.

  Дослідження стану реформування спрямоване з’ясувати основні тенденції реформування, виявити фактори, що перешкоджають здійсненню реформи та сприяти виконанню  заходів реформи у встановлений термін.


 • 14 грудня 2017Як створити офіційне друковане видання – особливості реформування державної та комунальної преси

  Ви плануєте перетворити газету в офіційне видання, але не знаєте як це зробити? Що ж, це, дійсно, непросте питання. Адже механізм виконання четвертого способу реформування – перетворення на офіційне друковане видання – відсутній. Як це зробити правильно?


 • 14 грудня 2017Як зберегти історичну назву газети і не втратити пільги після реформування?

  Якщо історична назва вашої газети входить у конфлікт із вимогами щодо декомунізації – питання щодо реформування виглядає непростим. Адже для того, щоб не втратити пільги, ви маєте зберегти назву, а закон про декомунізацію забороняє вам це робити. Як діяти?


 • 14 грудня 2017Актуальні ризики реформування та чому «роздержавлення» гальмує?

  Минає 22 й місяць реформування, аналіз Зведеного переліку реформування Держкомтелерадіо, вказує на невтішні тенденції.

  Лише 20% учасників реформування комунальних газет закінчили реформу чи ось-ось її закінчать. Найбільше питань викликає те, що серед «першоетапників», відсоток реформованих газет також дуже низький. 91 видання учасників «пілотного проекту» реформувалося станом на кінець вересня. 153 видання які були готові  реформуватися та подали відомості до переліку (244 комунальні та  державні ЗМІ, включені до переліку ЗМІ для реформування на першому етапі), так і не змогли перетворити свої газети на приватні протягом першого етапу реформування, тобто у 2016 році.


 • 6 листопада 2017МОНІТОРИНГ РЕФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ПРЕСИ МОНІТОРИНГ РЕФОРМУВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ПРЕСИ

  Цей звіт розроблено в рамках проекту "Подальша підтримка реформи державних та комунальних друкованих засобів масової інформації", що здійснюється за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Дослідження стану реформування спрямоване з’ясувати основні тенденції реформування, виявити фактори, що перешкоджають здійсненню реформи та сприяти стабільному її здійсненню.

  Звіт стане у нагоді представникам органів державної влади,  неурядових організацій та засобів масової інформації, які прямо чи опосередковано здійснюють заходи, пов’язані з реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.


 • 27 вересня 2017Алгоритм вирішення конфлікту трудового колективу із засновниками в процесі реформування.

  Алгоритм включає послідовну відповідь на питання які дозволять вивити точку виникнення конфлікту та вживати адекватних заходів:


 • 20 грудня 2015Роз’яснення УАВПП: Які основні заходи для збереження майна комунальної редакції в процесі реформування

  Найбільший інтерес для клієнтів Гарячої лінії УАВПП складає майнове питання. Адже вже зараз до нас надходять тривожні повідомлення про різноманітні дії співзасновників комунальних видань, спрямовані на вилучення майна і приміщень.

  Перш за все слід зазначити, що закон достатньо конкретно визначає яке саме майно має бути передане редакції.

  Наприклад, відповідно до ст. 9 Закону


 • 19 грудня 2015Роз’яснення УАВПП: Що слід зробити редакції у зв’язку з прийняттям Закону про реформування?

  До Гарячої лінії УАВПП надходить багато запитів, що стосуються поведінки редакції в умовах реформування. Ми вирішили перелічити основні «необхідні заходи» які слід вчинити редакції що хоче без ризику пройти непростий процес перетворення на приватне ЗМІ. Надалі Проект закону Про реформування державних і комунальних ЗМІ ми будемо для зручності називати – Закон.


 • 18 грудня 2015Роз’яснення УАВПП: Які соціальні гарантії передбачені підчас роздержавлення для працівників комунальних газет у разі звільнення?

  З метою захисту прав працівників редакцій  комунальних газет, що підпадають під дію Проекту закону про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ передбачена окрема стаття відповідного Закону.

  Відповідно до ст. 13 Соціальні гарантії працівників реформованих засобів масової інформації.

  У разі скорочення штату редакції друкованого засобу масової інформації внаслідок реформування засновник (співзасновники) редакції зобов’язаний виплатити звільненому працівникові компенсацію згідно із законодавством.


 • 18 грудня 2015Роз’яснення УАВПП: Чи буде діяти колективний договір після реформування редакції?

  Представники комунальних ЗМІ, запитують як буде діяти колективна угода після реформування їхньої редакції.

  Відповідно до чинного законодавства про працю Ст.10 КЗПП України:

  «Колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.»