Українська Асоціація Медіа Бізнесу, Національна спілка журналістів та Асоціація незалежних регіональних видавців звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра охорони здоров'я Максима Степанова щодо перешкоджання вільному доступу громадян України до інформації під час локдауна.
Під час так званого локдауна в Україні в січні 2021 року може бути порушене конституційне право громадян на вільний доступ до інформації. Вся справа в тому, що люди можуть бути позбавлені можливості купити свіжі випуски газет і журналів.
Протягом жовтня 2020 р. на платформі YouTube з’явилася низка відео, автор яких, мешканець Херсона Кирило Стремоусов, анонсував можливість будь-кому отримати посвідчення журналіста. Для цього, за словами автора, достатньо заповнити анкету і надіслати разом із фото.
Дискусія екс-президента “Радіо Свобода” Томаса Кента і голови профільного комітету ВР Микити Потураєва про медіа, протидію дезінформації та свободу підприємництва у цій сфері. Важливо, не пропустіть!
20 січня 2020 року Міністерство культури, молоді та спорту України оприлюднило для громадського обговорення порівняльну таблицю проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації". Автори законопроекту зазначають, що законопроект «покликаний забезпечити реалізацію права громадян на доступ до достовірної збалансованої інформації через запровадження механізмів боротьби з дезінформацією в інформаційному просторі України та підвищення рівня медіаграмотності населення в умовах гібридної агресії РФ»
Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремію вручатимуть публічним особам та загальнонаціональним медіа за сексистські висловлювання та публікації відповідно. Про це повідомляють організатори ініціативи, передає Zmina.
У Держкомтелерадіо відбувся круглий стіл, на якому представники влади, ЗМІ і громадськості обговорили проект Концепції підтримки та сприяння розвитку місцевих засобів масової інформації.
На медіаринок України цього році впливає декілька факторів: насамперед політичні вибори, відповідно зростання цін на всі носії, подальша діджиталізація медіа, використання big data та розробки мультиплатформенних рішень. Динаміка та структура українського медіаринку стали об’єктом обговорення на Панельній дискусії «Огляд медіа ринку України 2019», яку нещодавно організували Робоча група з питань медіа та комунікацій Американської торговельної палати в Україні (далі Палата) та «Arena Media Expert». Основні висновки щодо ситуації спробую описати в цьому блозі.
Асоціація також закликає видавців терміново направити листи до МОЗ та Кабміну.