Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, що зобов’язує відкрити інформацію про осіб, що мають вплив на засновників друкованих засобів масової інформації. Метою законопроекту є забезпечення прозорості відносин в медіа сфері.
08.04.2013р. у Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації під головуванням Голови Комітету Томенка М.В. відбулась нарада щодо розгляду ситуації яка склалася з доставкою передплатних друкованих періодичних видань в Україні. Участь у нараді взяли Генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Погорелов Олексій Валерійович, Голова Національної спілки журналістів України Наливайко О.І., перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення УкраїниМураховськийА.Л., генеральний директор УДППЗ «Укрпошта»ПлотніковаО.М., та головний редактор газети «Голос України» Горлов А.Ф.
До Верховної Ради України було внесено законопроект 2700 від 03.04.2013, що має на меті заборонити діяльність фінансових пірамід в Україні. Для цього пропонується встановити кримінальну відповідальність за створення умов для фінансової піраміди та пропонування участі у ній, а також заборонити розповсюдження реклами пірамід.
В рамках Плану заходів по виконанню ініціативи «Відкритий уряд» розпочала свою роботу Державна система електронних звернень - єдиний інформаційний веб-ресурс звернень громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Даний ресурс покликаний спростити порядок подачі запитів на інформацію або звернень громадян в будь-який орган державної чи комунальної влади. Автори системи стверджують, що вона забезпечить підвищення якості та прозорості процесу опрацювання звернень громадян та оперативний контроль за їх розглядом.
26-го березня 2013 Міністерство Юстиції України оприлюднило Правила професійної етики нотаріусів України (затверджені наказом Мін'юсту України № 431/5 від 14 березня 2013 р.) які містять положення про заборону рекламування нотаріусів в засобах масової інформації.
Станом на 19-те березня 2013 року на розгляд в профільні комітети Верховної ради України передано 28 законопроектів, що стосуються діяльності друкованих та Інтернет ЗМІ. Серед них: законопроектів, що стосуються рекламної сфери – 9; проектів про мову – 6; таких, що сприятимуть встановленню цензури в пресі – 6; проектів, що забезпечують свободу інформації – 6, про прозорість власності засобів медіа – 1.
Цього місяця затверджено персональний склад двох Громадських рад при Міністерстві юстиції України та Антимонопольному комітеті України. Від УАВПП до складу рад увійшов керівник юридичного відділу асоціації Олександр Дяченко.
28.02.2013 року депутати Київради підтримали ініціативу КМДА щодо затвердження правил розташування тимчасових споруд у столиці. Нові вимоги загрожують знесенням вже встановленим кіоскам та додатковими виплатами їх власникам. Найбільше від інновацій вірогідно постраждають малоприбуткові кіоски у тому числі з продажу преси.
Протягом січня-лютого 2013 року Юридичний відділ УАВПП надав 32 консультації на запити, що надійшли до нашої Гарячої лінії. Найбіьш популярними були питання поавязані з особливостями розміщення реклами у пресі.
В рамках дискусії присвяченої захисту дітей в мережі Інтернет, учасники відзначили важливу роль яку справляють Інтернет ЗМІ. Від негативного контенту неможна сховатися, натомість дітей та їх батьків слід навчати як захищатися від шкідливого контенту.
Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, що зобов’язує відкрити інформацію про осіб, що мають вплив на засновників друкованих засобів масової інформації. Метою законопроекту є забезпечення прозорості відносин в медіа сфері.