|
|||||||||||
Партнери УАВПП |
16 грудня 2015
УАВПП: редактори комунальних ЗМІ потребують системного навчання медіаменеджментуУ листопаді- грудні 2015 року УАВПП опитала 36 редакторів комунальних видань. Опитування проводилось у формі самостійного заповнення анкети редакторами через форму Google. Ми отримали відповіді від 36 керівників комунальних видань, з яких 26 – редактори, 8 – головні редактори, а 2 – директори редакцій. Найбільш вражаючим є дисбаланс у самооцінці потреб. Так, переважна більшість опитаних (78,8%) вважає, що найбільше потребує юридичної допомоги (як правильно все оформити під час роздержавлення, як зберегти майно редакції, яку обрати юридичну форму для майбутньої редакції, тощо). Відповідно, бажання отримати допомогу задля посилення менеджерських навичок мають тільки 9,1%. Проте найбільшим ризиком 83,9% опитаних вважають те, що у майбутньому доходи будуть недостатніми для покриття витрат. А це – питання не юридичне, а якраз менеджерське.
Багатьом нинішнім керівникам комунальних ЗМІ насправді треба дуже серйозно поставитись до необхідності у найкоротший термін підвищити свої менеджерські знання та навички. А щонайменше – глибоко та відверто проаналізувати свої знання та дати самому собі тверезу оцінку. На підставі отриманих відповідей ми бачимо, що тільки третина редакторів комунальних ЗМІ готова до «самостійного плавання». Дві третини мають дуже серйозні загрози для виживання газет у подальшому. Наприклад, вважають рекламу основним джерелом доходів приблизно 2/3 редакторів. При цьому презентацію газети для рекламодавців мають тільки 21%. Вважають якість контенту найважливішою складовою якості газети переважна більшість опитаних. А регулярно коригують свою роботу у відповідності до отриманої від читачів інформації 47%.
При цьому, власне, якість контенту сьогодні 2/3 редакторів забезпечують хіба що за допомогою переваг у доступі до офіційної інформації. А активно працюють із зовнішніми авторами та експертами, отримуючи від них як статті, так і ідеї – менше третини опитаних.
Очевидно, що нинішні власники комунальних видань не приділяють уваги підвищенню кваліфікації керівників місцевих видань. Нажаль, багато і самих керівників видань не шукає можливостей для підвищення кваліфікації – власної та співробітників видання. Про те, що намагаються використовувати усі можливості і не пропускати жодного семінару, на який запрошують, нам сказали близько чверті опитаних. Але понад 60% опитаних відвідують не більше 3 навчальних заходів на рік.
Дуже мало уваги приділяють місцеві видання роботі з читачами та своєму просуванню. Знову ж таки, називаючи якісний контент запорукою успіху, переживаючи за утримання тиражів, 53% редакторів видань «рідко або ніколи» не цікавляться тим, що в їх газеті читають (або не читають) передплатники. «Не роблять нічого або роблять щось інколи» для просування свого видання 58% опитаних керівників комунальних газет.
УАВПП наголошує, що комунальні газети в Україні можуть і будуть успішними після роздержавлення! Звісно, не всі – не більше 50% з тих 550, які видаються сьогодні. Але «чорної мітки» сьогодні немає у жодного з видань. Успішним може бути кожен – але для цього потрібно наполегливо працювати та терміново вживати необхідних заходів. Нажаль, за багато останніх років власники комунальних видань дуже мало зробили для того, щоб ця їх власність працювала ефективно. З точки зору менеджменту, навіть регулярні наради та бесіди між керівниками місцевої влади та місцевих видань могли б дати свій внесок у результат. Тому запрошуємо усіх редакторів, які відчувають бажання та необхідність отримати подібно допомогу, звертатися до УАВПП. Нас надзвичайно надихають ваші слова, отримані в ході опитування: «Уже цей опитувальник багато підказав ідей. Потребуємо обміну досвідом з успішними редакціями». Та «Сподіваюсь, що анкета - це не просто формальність, а буде якийсь зворотній зв’язок».
Збір відповідей редакторів продовжується – оновлену інформацію ми опублікуємо після того, як зберемо відповіді 100 редакторів.
КоментаріДодати коментар |
Українська Асоціація Видавців провела опитування редакторів та головних редакторів комунальних видань. Висновок: щонайменше половина редакторів потребують навчання та обміну досвідом з колегами для набуття багатьох базових навичок управління ефективним медіа підприємством.