Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


6 лютого 2008

НАМ і УАВПП звернулися до ВР із закликом відхилити законопроект про соціальну рекламу

Facebook Twitter LiveJournal

5 лютого, Незалежна Асоціація Телерадіомовників(НАМ) та Украінська Асоціація Видавців Періодичної Преси(УАВПП) звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації із пропозиціями щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо соціальної реклами, №1044, внесений народним депутатом України В. Писаренком).

 

Наводимо повний текст звернення.

Комітету Верховної Ради України  з питань свободи слова та інформації

 

 

Шановні члени Комітету!

 

Незалежна асоціація телерадіомовників та Українська Асоціація Видавців Періодичної преси висловлюють стурбованість у зв’язку із повторним поданням проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо соціальної реклами, № 1044 від 27.11.2007, внесений народним депутатом України В. Писаренком).

 

Цим проектом пропонується зобов’язати ЗМІ, які взагалі не одержують бюджетного фінансування:

1.  безкоштовно розміщувати соціальну рекламу органів  державної  влади  та  органів  місцевого  самоврядування, громадських організацій в обсязі не менше 4 відсотків ефірного часу, друкованої площі, відведених для реклами;

2. надавати  пільги при розміщенні соціальної реклами,  замовником якої  є  заклади  освіти,  культури,  охорони здоров'я,  які  утримуються  за  рахунок  державного  або місцевих бюджетів, а також благодійні організації.

 

Таким чином, з огляду на те, що в цьому випадку безкоштовне надання послуг не є компенсацією за одержане бюджетне фінансування, а також з урахуванням того, що основним джерелом доходів телерадіоорганізацій є доход від розміщення реклами, цей проект фактично встановлює другий податок на рекламу у розмірі 4% доходів телерадіоорганізації і цей податок пропонується стягувати «натурою».

 

Встановлення обов’язку надавати безкоштовні послуги суперечить одразу двом принципам підприємницької діяльності, передбаченим статтею 44 Господарського кодексу України:

- принципу вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом;

 - принципу самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежено законом, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону.

 

Тільки для державних та комунальних підприємств, які фінансуються за рахунок бюджету, встановлюються граничні розміри цін, але і цьому випадку не йдеться про безкоштовне надання послуг, яке припустиме лише для бюджетних установ.

 

Також звертаємо вашу увагу на те, що цим проектом фактично запроваджується непрямий контроль з боку  органів влади і їхніх посадових осіб за змістом інформації, що поширюється незалежними ЗМІ.. Аналогічний за змістом проект вже подавався до Верховної Ради під №3073. На рівні парламентських комітетів йому було надано негативну оцінку.

 

Просимо вас і цього разу надати Верховній раді України негативний висновок щодо проекту № 1044 про недоцільність його прийняття.

 

З повагою,

 

Катерина М’ясникова

Виконавчий директор НАМ

 

Олексій Погорелов

Генеральний директор УАВПП

 

______________________

______________________

 

 

  www.uapp.org                                                                     

 

 




Коментарі

Додати коментар