Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


13 липня 2018

Комітет свободи слова розраховує закінчити реформування друкованих ЗМІ в цьому році

Facebook Twitter LiveJournal

4 липня 2018 року відбулося чергове засідання Комітету, на якому прийнято низку рішень за наслідками розгляду законопроектів у сфері друкованих та аудіовізуальних засобів масової інформації.

На засіданні було також обговорено й прийнято Заяву Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики щодо неприпустимість втягнення Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) у гібридну війну, яку Російська Федерація веде проти України (йдеться про реакцію парламентаріїв на проведення цією міжнародною організацією конференції «Посилення свободи і плюралізму засобів масової інформації в Україні під час конфлікту в країні та навколо неї», спрямованої на відтворення пропагандистських кліше РФ як країни-агресора). Серед іншого, народні депутати України-члени Комітету закликали організаторів конференції більш фахово розібратися в ситуації щодо гібридних інформаційних впливів, аби не перетворювати ОБСЄ в інструмент російських маніпуляцій. Серед іншого,розглянуто звернення ТОВ «Реклама Сервіс-Україна» щодо застосування актів законодавства у сфері зовнішньої реклами; за результатами розгляду затверджено відповідне роз’яснення Комітету.

Першим з числа внесених до порядку денного засідання  Комітет розглянув зареєстрований 6 червня 2018 року проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації (реєстраційний № 8441). Проект стосується подальшого законодавчого забезпечення такої пріоритетної сфери, як реформування друкованих ЗМІ. Адже після ухвалення Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» № 917-VIII від 24 грудня проминуло два з половиною роки. Протягом цього часу вдалося повністю реформувати 210 видань з 731. 24 травня 2018 року в Комітеті відбулися слухання «Реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації, досвід, перешкоди, рішення», на яких йшлося насамперед про проблеми першого етапу реформи. На їх розв’язання якраз і спрямований зазначений законопроект № 8441. Він має на меті також сприяти закінченню процесу реформування упродовж визначеного законом строку – до кінця поточного року.

У цьому внесеному народними депутатами України Вікторією Сюмар, Дмитром Стеценком, Сергієм Висоцьким, Богданом Онуфриком, Ольгою Черваковою, Григорієм Шверком, Федором Бендюженком, Владиславом Севрюковим, Юрієм Павленком проекті пропонується насамперед чіткіше окреслити можливість утворення редакції ЗМІ шляхом виділу. З огляду на потребу надати можливість розпочати реформування тим редакційним колективам, які не встигли це зробити у 2016 році, пропонується скоригувати положення щодо строку прийняття рішення про реформування. Крім того, передбачаються додаткові механізми захисту прав трудових колективів, зокрема – пріоритетне право на використання імені друкованого засобу масової інформації, оренди майна, тощо.

За результатами попереднього розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити зазначений законопроект до порядку денного пленарного засідання сесії Верховної Ради України восьмого скликання та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Було розглянуто також внесений народним депутатом України Андрієм Денисенком альтернативний щодо зазначеного проект Закону про внесення змін до закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (реєстраційний  № 8441-1 від 20 червня 2018 року). Вирішено рекомендувати Верховній Раді України зазначений законопроект за наслідками розгляду в першому читанні відхилити.
 
Детальніше про результати розгляду інших законопроектів - за посиланням ( http://komsvobslova.rada.gov.ua/news/nyus/74082.html )
 
 



Коментарі

Додати коментар