Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


21 лютого 2007

«Припинення акредитації на підставі не вподобання матеріалу журналіста – неправомірно» - експерт

Facebook Twitter LiveJournal

«Припинення акредитації лише на підставі того, що акредитуючому органові не сподобався зміст журналістських матеріалів, не є правомірним. В разі виникнення спору між органом влади чи місцевого самоврядування та журналістом в органу є спеціальні правові засоби: можливість вимагати оприлюднення своєї відповіді, спростування, зокрема через суд» - заявив юрист Інституту Масової Інформації Роман Головенко.
«Можливо, певну роль тут зіграло неточне формулювання статті 27 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», яка дозволяє припиняти акредитацію в разі перевищення журналістом своїх прав та невиконання обов’язків, не уточнюючи яких саме. Проте, існує норма частини 3 статті 3 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», згідно з якою акредитація припиняється лише за порушення журналістом порядку допуску до приміщень органу влади. Ця норма набула чинності пізніше Закону про пресу, тому має застосовуватись саме вона. Позбавлення акредитації на підставі «неправильного» змісту журналістських матеріалів не допускається і є втручанням в діяльність незалежних ЗМІ» - зазначив Роман Головенко.

Як повідомлялось раніше, прес-служба Міськради Харкова позбавила акредитації журналіста видання «Комерсант», харків'янку Марію Спалек. Прес-служба розповсюдила офіційне повідомлення про те, що журналістка в співавторстві з київським колегою Олегом Гавришем регулярно дезінформує населення країни про житлово-комунальну реформу, яка є в Харкові. Міська влада Харкова залишилися незадоволена, зокрема, останньою статтею двох авторів під назвою «Сервіс вважають надмірно нав'язливим».

ІМІ



Коментарі

Додати коментар