15 січня 2007
Рівненські журналісти створюють профспілкові інспекції
Під час заходу найгострішою проблемою медійники назвали небажання власників ЗМІ офіційно оформлювати стосунки з журналістами та виплачувати їм легальні зарплати.
Для легалізації працевлаштування присутні вирішили, насамперед, розіслати всім роботодавцям листи від профспілки з проханням впорядкувати трудові стосунки з штатними та позаштатними працівниками. Зі свого боку профспілковці нададуть рекомендації по оформленню трудових угод, контрактів та складанню посадових обов’язків.
Крім того, роботодавці отримають лист-попередження про необхідність дотримуватись норми закону про додаткові заходи соціального захисту журналістів, яка надає останнім відпустку 36 календарних днів. Таке рішення пов’язано з тим, що більшості співробітників ЗМІ дозволяють відпочивати не більше 24 днів. Також медіа-профспілка проведе переговори з власниками редакцій, де жінкам погрожують звільненням з роботи, якщо вони завагітніють, та змушують журналістів працювати більше 40 годин на тиждень.
Проблему доступу до інформації, яка виникає, передусім, в журналістів, що висвітлюють діяльність правоохоронних органів та судові процеси, вирішуватимуть за допомогою опротестовування всіх випадків незаконної відмови у доступі до інформації та переговорів з представниками судової гілки влади.
Контролювати дотримання прав журналістів на робочих місцях будуть міські профспілкові інспекції, які вже створюються у Рівному та Луцьку. При необхідності ця інспекція робитиме перевірки в конкретних редакціях, де порушуватимуть права журналістів.
Галина Ширшик, «Профпрес»
ІМІ
|