Любую смену власти всегда сопровождают изменения фискальной политики. Не стала исключением и нынешняя ситуация. Пусть до полномасштабной налоговой реформы ещё далеко, но уже сейчас намечены некоторые шаги по созданию налоговых преференций для издательского бизнеса. На рассмотрение парламента уже находятся несколько законопроектов на эту тему.
УАВПП занепокоєна повідомленнями про необґрунтовані утиски свободи слова в Україні. У зв’язку із заявами ТОВ «Мультимедіа інвест груп» (газета «Вести») щодо вилучення техніки, проведення обшуків, відкриття карних справ, асоціація звернулася до керівника СБУ Валентина Наливайченка з пропозицією повідомити причини проведення слідства щодо газети «Вести».
Поряд з відповідальністю за порушення виборчого законодавства, значний ризик для ЗМІ складає можливість вимоги опублікувати відповідь передбачена п.13 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України».
Аби краще орієнтуватися в тому як саме правильно висвітлювати вибори, доцільно знати за що наступає відповідальність. У цій публікації ми стисло викладемо основні норми які передбачають застосування відповідальності для ЗМІ.
УАВПП звернулася до Прем’єр-міністра, з пропозицією рекомендувати позивачам - Міноборони та «Укроборонпрому» - відкликати позов до газет «Дзеркало тижня». Замість спроб покарати ЗМІ у суді, видавці рекомендують Уряду оприлюднити максимально повну інформацію щодо питань, піднятих у публікаціях газети «Дзеркало тижня».
На період підготовки та проведення Позачергових виборів народних депутатів України, ризики для ЗМІ зростають пропорційно тій ролі, яку вони відіграють в процесі волевиявлення.
УАВПП запрошує звертатись до Гарячої лінії юридичних консультацій, робота якої зараз сфокусована на найбільш актуальних потребах журналістів, редакторів та видавців – на питаннях, що виникають у час проведення передвиборчої агітації.
За два тижні вересня 2014 р. було зареєстровано 2 проекти актів, що можуть мати вплив на галузь друкованих та ЗМІ в мережі Інтернет та отримано позитивний висновок щодо законопроекту спрямованого проти свободи ЗМІ в Інтернет.
У законопроекті нам вдалося відстояти основну вимогу галузі щодо скорочення кількості одержувачів обов’язкового примірника до 3-х. Замість біля 20-ти потенційних одержувачів за діючим Законом, передбачається доставляти обов’язків примірник виключно - Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, Національній парламентській бібліотеці України, Державній науковій установі «Книжкова палата України імені Івана Федорова» (далі - Книжкова палата України);
На період підготовки та проведення Позачергових виборів народних депутатів України УАВПП радить видавцям неухильно дотримуватися вимог Закону, зокрема встановлених строків, початку та припинення агітації. Зі змістом Календарного плану підготовки до виборів можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії (посилання). Аби допомогти видавцям ми зібрали найважливіші для преси пункти плану у цьому роз’ясненні.
Говорят, что 2014 год был легким годом, по сравнению с 2015. Так ли это будет у медийщиков далее в статье.