Верховная Рада сняла с рассмотрения законопроект є7132, которым предлагалось обязать интернет-провайдеров ограничивать свободный доступ к веб-сайтам или их частям, определенным Национальной экспертной комиссией по вопросам защиты общественной морали как эротические.
Протягом травня 2012 року Юридичний відділ УАВПП надав 27 консультацій на запити, що надійшли до нашої Гарячої лінії та на сайт Редакторського порталу.
Більшість запитів стосувались наступних питань:
Реклама фінансових послуг (кредити, позички, ссуди, МММ2012)
Реклама послуг ворожіння і гадання, астрологів і цілителей
Реклама лікарських засобів
Перереєстрація друкованих засобів як спеціалізованих
Фото фізичної особи в рекламному макеті
Реклама ветеренирних препаратів
Відносини з співвласниками, орендні відносини комунальних ЗМІ
Пропонуємо Вашій увазі роз’яснення УАВПП з даних питань.
Наразі зареєстровано та очікують розгляду 21 законопроект, що зачіпає інтереси ринку друкованих та Інтернет ЗМІ.
За поточний місяць було зареєстровано 5 нових законопроектів.
Позитивними є законопроекти №10447 та №10511.
№10447 від 10.05.2012 Проектом Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду) (Автор - Азаров М.Я.) пропонується вилучити з чинної редакції Закону України «Про захист суспільної моралі» положення, які передбачають існування та засади діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, та покласти функцію нагляду і контролю у сфері захисту суспільної моралі на центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику в інформаційній та видавничій сфері, сфері культури, охорони здоров'я, освіти і науки, державної митної справи, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. При цьому у запропонованій редакції Закону пропонується залишити положення про порядок експертизи продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру без зазначення органу, який таку експертизу буде здійснювати. Ініціювати проведення експертизи мають право державні й громадські організації, фізичні та юридичні особи, виробники і розповсюджувачі продукції, що звернулися з офіційним зверненням.
17 травня Верховна Рада відхилила законопроект № 9736, ініціатором якого був Кабінет Міністрів, про внесення змін до закону «Про рекламу», яким встановлюється загальна заборона використання у рекламі всіх товарів і послуг, зображення медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів. За цей проект проголосували лише 46 народних депутатів з необхідних 226.
Законопроект №10447 є довгоочікуваним та необхідним для гарантування демократичних умов існування Українських ЗМІ припинення моральної само цензури у ЗМІ та недопущення в подальшому скандальних прикладів необґрунтованого та свавільного втручання в свободу слова зі сторони Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК).
18 травня в рамках в рамках VIІІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку, з 13-00 до 15-00 експерти галузевих асоціацій та державних органів розроблять варіанти змін до процедури доставки обов’язкових примірників видань. Ці спільні пропозиції будуть запропоновані законодавцям саме як спільні та необхідні для коригування прогалин у законодавстві, які шкодять видавничому бізнесу та не є корисними для держави.
Кабінет Міністрів пропонує вилучити із чинного Закону "Про захист суспільної моралі" положення щодо статусу та засад діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Відповідний проект закону був розроблений Міністерством юстиції та ухвалений сьогодні, 10 травня, під час урядового засідання.
Обмежений доступ опозиційних кандидатів у депутати до місцевих ЗМІ може бути вирішений завдяки прийняттю законопроекту про роздержавлення преси.
Таку пропозицію висловили медіа-юристи на круглому столі з приводу ситуації з реформуванням державної й комунальної преси, що відбувся з ініціативи Інституту медіа права 19 квітня у Києві.
18 апреля было отправлено Открытое письмо от имени общественных организаций и профассоциации о необходимости ликвидировать НЭК и общий ответ от имени общественных организаций о г-ну Костицкому
Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), Всеукраїнська рекламна коаліція (ВРК) та Асоціація зовнішньої реклами України (АЗРУ) висловлюють стурбованість постійно зростаючою кількістю різноманітних «антирекламних» ініціатив та законопроектів, про які постійно інформують широку громадськість народні депутати, урядовці та інші державні діячі.
Верховная Рада Украины приняла решение, согласно которому журналисты не могут выступать свидетелями в суде, используя доверенную им конфиденциальную информацию. За такую редакцию статьи 65 нового УПК проголосовали 259 депутатов. Об этом сообщает изданиеMedia Business Reports.
Верховная Рада сняла с рассмотрения законопроект є7132, которым предлагалось обязать интернет-провайдеров ограничивать свободный доступ к веб-сайтам или их частям, определенным Национальной экспертной комиссией по вопросам защиты общественной морали как эротические.