Представник Української Асоціації Видавців Періодичної Преси Олександр Дяченко увійшов до списку учасників установчих зборів – кандидатур до нового складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України (АМКУ). Основним напрямком діяльності УАВПП в Комітеті стане сприяння розвитку ринку друкованих ЗМІ та забезпечення діалогу між державою та видавцями.
Сьогодні 14.02.2013 УАВПП звернулася із листом про відхилення законопроекту № 1155 «Про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків». Чинна редакція цього законопроекту не надасть додаткових гарантій для захисту дитячої психіки чи фізичного здоров’я, натомість журналісти можуть бути притягнуті до кримінальної чи адміністративної відповідальності через висвітлення інформації про одностатеві стосунки.
До Верховної Ради України подано законопроект про недопущення блокування діяльності ЗМІ. Автори проекту пропонують заборонити суддям накладати арешт на майно ЗМІ до вирішення спору по суті.
31 січня 2013 року Кабінет Міністрів України вніс до парламенту Законопроект № 2142 про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду), який передбачає ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (НЕК).
До Верховної Ради України подано Проект Закону про введення відповідальності за публічний показ, розповсюдження, виготовлення, збут, або придбання з метою збуту атрибутики, символіки, друкованих чи аудіовізуальних матеріалів про нацизм. Цей проект може створити перешкоди у висвітлені питання нацизму в СМІ.
01.2013 року вступають в дію правила розміщення реклами, що містить інформацію про купівлю-продаж цінних паперів та послуги, що надаються в межах фондового ринку. Відтепер будь-які рекламні матеріали, що пропонують послуги у сфері обігу документів, що засвідчують майнові чи корпоративні права їх власника потребують узгодження з державними органами.
Народні депутати пропонують виключити з Цивільного кодексу України поняття негативної інформації та розширити перелік підстав, за яких журналісти звільняються від відповідальності за поширення недостовірної інформації.
Народний депутат Швець В.Д. пропонує законодавчо визначити, що таке спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, зменшити строк обмеження волі за їх незаконні збут або використання, скасувати кримінальну відповідальність за придбання СТЗ, але натомість криміналізувати їх виготовлення та штрафувати за перевезення та пересилання. 4 січня він зареєстрував законопроект №1196 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за незаконне поводження із спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації».
З 1 січня 2013 року Оголошення про вакансії по типу «потрібен фахівець віком до 30-35 років ...» - поза законом. Відповідно до ч. 3 чт.11 нового ЗУ Про зайнятість населення, забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Українська Асоціація Видавців (УАВПП), Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Українська асоціація директ маркетингу (УАДМ) та Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) звернулися з листом до представників органів державної влади, в якому висловили прохання зняти з публічного обговорення та відправити на доопрацювання Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери поштового зв'язку». Цей документ був розроблений Міністерством інфраструктури України та винесений до публічного обговорення на офіційному сайті Міністерства інфраструктури 28 листопада 2012 року. Текст документу доступний за посиланням: http://www.mtu.gov.ua/uk/alias_50/30600.html
З 10 грудня 2012 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №876 "Про затвердження Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта".
Представник Української Асоціації Видавців Періодичної Преси Олександр Дяченко увійшов до списку учасників установчих зборів – кандидатур до нового складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України (АМКУ). Основним напрямком діяльності УАВПП в Комітеті стане сприяння розвитку ринку друкованих ЗМІ та забезпечення діалогу між державою та видавцями.