Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


3 серпня 2010

Як журнали Hachette та Condé Nast використовують мобільну платформу iPhone

Facebook Twitter LiveJournal

Переформатування журналу в програмний об’єкт iPhone, можливо, здається таким же простим рухом, як і зменшення друкованої сторінки до розміру, майже вшестеро менше нормального. Але при розробці програмного забезпечення для iPhone та інших мобільних пристроїв з метою збільшення аудиторії своїх видань, видавці журналів розуміють, що адаптація до нового носія інформації є досить складним процесом.

Багато років тому видавці журналів зрозуміли, що їх сайти мають не просто відображати текст статей. Крім того, їх мобільні втілення мають запропонувати унікальні інтерактивні можливості. Деякий період реалізація цього задуму гальмувалася, але наразі винахідливі видавці шукають шляхів втілення свого контенту в новому вигляді, а також шляхів для повномірного використання  мобільної платформи як користувачами, так і рекламодавцями .

Створення «мобільних» журналів

Програмне забезпечення для мобільних систем пропонується аудиторії, яку прагнуть охопити рекламодавці, контент і бренди видавців журналу. Створення друкованих сторінок ще меншого розміру їх не приваблює, однак журнали створюють інші види прикладних програм, які є корисним доповненням до друкованого контенту або які подають контент в новому захоплюючому форматі.

«Ми вважаємо себе брендами, а не журналами», - каже Ярон Орен, директор відділу розробки стратегій в галузі мобільних операцій у видавництві Hachette Filipacchi Media U.S.,яке, серед іншого, є видавцем журналів Elle (Ель), Woman'sDay(День жінки) та CarandDriver(Автомобіль і водій).

Орен каже, що мета програмних об’єктів iPhone, розроблених його компанією, в тому числі додаток CookingAssistant(Помічник на кухні) до журналу Woman'sDayта Інструкція покупця до журналу CarandDriver- це не просто переорієнтація контенту, але й формування відносин між прикладними програмами користувачів та журнальними брендами для надання корисної інформації або приємних вражень чи досвіду. 

«Це може бути прикладна програма розважального спрямування, що створена переважно на основі контенту журналу або сайту, або сервісна програма (утиліта), або мобільна послуга на основі технології визначення місцезнаходження абонента LBS(Location-BasedService), контент якої повністю відрізняється від того, що ми робили раніше», - сказав він.

Подібним чином компанія RodaleInc., чиї журнали включають Men'sHealth, Women'sHealthта Runner'sWorld, розробила програмні об’єкти iPhone як доповнення до інших рубрик. Деякі з прикладних програм цих видань демонструють тренувальні вправи для м’язів, що містяться у журнальних статтях, і це дозволяє користувачам швидко переходити від читання до тренування м’язів. Шон Нолан, віце-президент відділу електронної комерції та зовнішнього інтернет-маркетингу компанії Rodale, сказав, що ці прикладні програми роблять інформацію більш практичною, ніж у друкованій формі.

«До появи програм наші хлопці зривали рекламні постери тренажерних залів і йшли туди з ними», - сказав Нолан. "Тепер за невелику плату вони можуть взяти прикладну програму, включити музику в телефоні і за допомогою них проводити тренування».

Програмні об’єкти видавництва Condé Nast включають такі послуги: WiredProductReviews- огляди товарів журналу Wiredта LuckyAtYourService- здійснення покупок в мережі. Обидві ці безкоштовні послуги використовують впізнаваність торгової марки(бренду) журналів і теми для надання спеціалізованих послуг. Прикладна програма Lucky навіть використовує GPS-інформацію для надання детальних пропозицій щодо онлайн-покупок. Багато видавців заявили, що вони планують доповнити прикладні програми ширшими функціональними можливостями здійснення покупок для отримання додаткових доходів.

Народження «копії» прикладної програми iPhone

Прикладна програма журналу GQ видавництва Condé Nast, яка була випущена два тижні тому, ризикнула вийти у абсолютно нову сферу. Сара Чаб, президент видавництва Condé Nast Digital, назвала це «копією» прикладної програми iPhone, оскільки Бюро контролю за накладами періодичних видань класифікувало її як цифрове видання журналу. Це означає, що продажі прикладних програм включені в дані про тираж як «поекземплярний продаж цифрової копії». Прикладна програма містить повний контент грудневого видання 2009 року у видозміненому форматі і в комплекті з кількома ексклюзивними додатками за 2,99 доларів США – ціною, меншою, ніж зазначена на обкладинці друкованого видання.

«Прикладну програму розробив наш колектив, що складається з групи фахівців з розробки дизайнуінтерфейсу користувача, а також технологів, - сказала Чаб. - Їм було дано завдання зробити прикладну програму на зразок грудневого видання, і вони знайшли рішення, яке можна використовувати в будь-якому з наших журналів».

Прикладна програма дозволяє користувачам читати статті, збільшувати зображення, а також купувати одяг та інші товари, представлені в журналі. Крім того, за її допомогою можна здійснити оплату за передплату на друковане видання GQ. Зрештою, журнал Condé Nast також може запропонувати передплату на додатки. Прикладна програма надала можливість продавати рекламні пропозиції зі знижками, охоплюючи друковані видання, онлайн та мобільний формат, і це Чаб назвала «потужним стимулом отримання доходів».

Розробка прикладної програми журналу

Розуміючи, що контент журналів має бути сьогодні там, де його бажають бачити споживачі, журнали адаптують свої видавничі процеси з урахуванням особливостей мобільних систем. У цьому процесі беруть участь всі - редактори, автори статей і дизайнери, а деякі видавці ще й залучили сторонніх розробників.

«У нас постійно працюють дописувачі контенту, які «проштовхують» свої власні ідеї, тому що вони добре розуміються на цих засобах», - сказав Нолан з компанії Rodale.

Деякі прикладні програми, такі як програми компанії Rodale (видавця журналу Runner's World Shoe Shop), також можуть відстежувати вподобання читачів, і такі дані можна використовувати для розширення та поліпшення якості контенту.

Корпоративні видання також починають застосовувати програмні об’єкти iPhone. Texterity - це одна з компаній, яка допомагає видавцям корпоративних журналів перенести їх контент в iPhone. Їх перші брендові прикладні програми надійдуть в продаж наступного місяця, а зараз вони очікують на схвалення від ITunes App Store.

«Застосування IPhone – ідеальне рішення для галузевих журналів і журналів для ентузіастів», - говорить Венді Зінгер, віце-президент з продажу та маркетингу компанії Texterity.

Зінгер також відзначає, що численні видавці корпоративних видань успішно відкрили свої сайти та впровадили розповсюдження електронною поштою, що забезпечує регулярне оновлення контенту таким чином, щоб читачі призвичаїлись до отримання та пошуку свіжої інформації.

«По кілька разівна день вони волітимуть перевіряти оновлену інформацію, аби дізнатися, щовідбувається в цій сфері їх життя», - кажеЗінгер.

Від Texterityчекали, що вона запропонує видавцям можливість поширювати контент через більш універсальну програму для читання, що надасть доступ до багатьох видань. Натомість, компанія вирішила розробити спеціалізовані фірмові прикладні програми для кожного окремого журналу, які відтворюватимуть добре знайомий вигляд кожного з друкованих видань. Так само як аналогічні журнали, розраховані на масового споживача, видавці корпоративних журналів, здається, більш зацікавлені в тому, щоб бути представленими своїми унікальними брендами, - сказала Зінгер, - ніж бути доступними через однин універсальний «рідер» для iPhone.

Прикладні програми журналів можуть також мати соціальні функції, які дозволяють спілкуватися користувачам зі схожими інтересами. Прикладні програми компанії Texterity дозволять користувачам, які читають за допомогою мобільних пристроів, додавати коментарі, які відображатимуться на сайтах журналів. Журнал Condé Nast також планує інтегрувати сайти Twitterі Facebook в свої прикладні програми, щоб допомогти друзям разом знайомитися з контентом», - каже Чаб.

Журнали крокують поруч з читачем

Завдання щодо інтеграції друкованих журналів у вік електронного чтива тільки починається, проте прикладні програми iPhone – це тільки перші спроби. Необхідність охоплення інших мобільних пристроїв, таких як телефони BlackBerry і Google Android, вимагає від видавців ще більших зусиль та винахідливості для розробки прикладних програм для роботи на різних платформах.

«Ми пропонуємо всім контент-провайдерам світу взяти участь у виконанні цього завдання, - сказав Нолан з компанії Rodale. - Ми сподіваємося, що за участі споживачів протягом найближчих кількох років все це буде успішно вирішено».

Сьогодні телефони є не єдиними мобільними пристроями і, безумовно, вони не залишаться такими у майбутньому.

«Визначення «мобільний» вже формулюється, скоро все будевзаємозв’язаним, - говорить Орен з компанії Hachette Filipacchi. - Тому, коли ми думаємо про послуги, які ми створюємо для мобільних пристроїв, ми не просто маємо на увазі те, що є характерним або актуальним для телефону, а ще й для будь-якого портативного пристрою».

В рамках подальшого розширення цього проекту видавництво Condé Nastтакож оголосило про ексклюзивну співпрацю з Adobeщодо розробки шаблону програмного забезпечення журналу для планшетних комп'ютерів, який спочатку буде застосовуватися для журналу Wired, а потім для інших журналів компанії.

«Ми намагаємося працювати з усіма, з ким, на нашу думку, ми отримаємо життєздатний продукт, який буде привабливим для нашого споживача. Якщо читачі переходять на цифрові пристрої, ми будемо їм продавати їх, - каже Чаб. - Ми повинні бути там, де вони хочуть нас купити».

Автор: СьюзанКарри Сівек

Джерело: www.pbs.org

Редактура, переклад: Редакторський Портал




Коментарі

Додати коментар