Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola MIM-Київ Незалежна Асоціація телерадіоМовників


15 червня 2018

Не хотинські вісті

Facebook Twitter LiveJournal

Чи вдасться із другої спроби створити якісні видання у малих містах?

Чотири роки тому Лєра Лауда разом із журналістами зі Львова, Києва та Вінниці запустила  газету і сайт «Дирижабль». Він мав стати пілотним проектом незалежного самоокупного медіа для малого містечка. Творці «Дирижабля» обрали Ямпіль  невеличке місто на українсько-молдовському кордоні (і, до того ж, рідне місто Миколи Балабана). Виданню вдалося наростити аудиторію, але не стати самоокупним  торік, коли ґрантове фінансування скінчилось, «Дирижабль» заморозили. А невдовзі Лєра разом із автором платформи для сайтів The City Олександром Білінським створила агенцію, яка допомогла запустити десяток онлайн-видань у невеликих містах. MediaLab запитав Лєру Лауду, чому цього разу має вдатися.

Торік у травні ми оголосили конкурс на підтримку регіональних видань. Кошти на цей проект дав NED. Зі ста тридцяти заявок редакцій ми обрали десять: дві приватні газети й вісім комунальних, які вже роздержавились або перебували в процесі роздержавлення.

«Дирижабль» заморозили, бо він не зміг на себе заробляти, а в Ямполі не було для ного працівників. Ми врахували цей досвід. Основні вимоги до нового проекту — самоокупність, комерційна незалежність та фінансова стабільність редакцій. Крім цього, вони повинні були мати мінімальний штат із головного редактора, журналістів та обов’язково — комерційного директора. Спершу всі редакції нас запевняли, що в них є така людина, втім у результаті з’ясувалося, що це був якийсь секретар, якого вони так називали, але він здебільшого не мав жодного стосунку до реклами.

Ще одна обов’язкова вимога — відмова від джинси і немаркованої реклами. Від власників також вимагали незаангажованості та чистої репутації.

Врешті стартували дев’ять видань: Кременець City, Калуш City, Новоград-Волинський City, Нова Каховка City, Петропавлівка City, Старкон City, Біляївка City, Mltpl City та Лиман City.

Старт мережі нових регіональних медіа ми анонсували у серпні торік, однак усі редакції запускалися окремо й у різний час. Під час перехідного періоду відпали дві редакції з Кропивницького та Миргорода. 

Із комунальними було простіше. У них був драйв, бажання робити щось нове, а не писати лише про місцевих політиків. Вони почали ставити у свої газети, якими займалися паралельно, тексти із сайтів, працювати з нативною рекламою.