Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


3 березня 2011

Який ви журналіст – майбутній народний герой чи генератор контенту?

Facebook Twitter LiveJournal

З поширенням онлайн-видань журналістами себе почали називати сотні тисяч людей. Але дописування текстів туди, де їх приймають – це ще не зовсім журналістика.

Напрямів та жанрів у ЗМІ багато, і всі вони тією чи іншою мірою притягують народну увагу. Але, будьмо відверті, її притягують і менш достойні речі. Ось пункти, за якими можна перевірити, наскільки ви близькі до справжньої журналістики. Головний критерій – суспільний інтерес.  Не зацікавленість, яка може бути найсильніша на цьому тижні, наприклад, до фасону трусів Олександра Кривошапка, а інтерес – вигода більшої частини населення, на яку постійно замахується менша.   

1. Ваш матеріал розкриває злочин проти частини суспільства, всієї країни чи людства. Це ідеальний варіант обстоювання народних інтересів, і чим масштабніший злочин, тим краще. Найбільші шанси розкрити злочин у тих, хто спеціалізується на журналістських розслідуваннях. 

2. Висвітлення антисоціальної поведінки, особливо тих, хто не має на неї морального права – високих чинів, духовних авторитетів, працівників сфери освіти. 

3. Викриття фактів корупції та неправосуддя. Якщо ви не любите репортерствувати, це нічого – за знання основ функціонування державних інституцій, аналітичної спрямованості розуму та наявності інтернету можна викрити чимало корупції та неправосуддя в нашій державі. 

4. Розкриття фактів некомпетентності та халатності. Це особливо стосується лікарів, тих самих духовних авторитетів та науковців – людей, що працюють у сфері публічних інтересів і мають велику владу над духом і тілом певних громадян. 

5. Подання інформації, яка допоможе людям приймати рішення у питаннях, що є важливими для суспільства в цілому. Політик, наприклад, може розповідати про принади прекрасної пенсійної реформи, яка враховує досвід країн передового соціалізму – але якщо ви розберетеся у пенсійному законодавстві, приміром, Швеції, і порівняєте його з проектом цього політика, двадцять мільйонів пенсіонерів будуть вам вдячні. 

6. Висвітлення роботи правоохоронних органів. Ніколи не завадить перевірити, чи вони охороняють цього тижня наші права, чи знову щось втнули. 

7.   Запобігання введенню суспільства в оману. Критичний погляд на публікації у центральній пресі та програми загальнонаціональних каналів теж слугує захисту інтересів суспільства. 

8. Захист свободи слова. Це святе.

osvita.telekritika.ua




Коментарі

Додати коментар