Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


5 червня 2008

"Медіа ринок іде в напрямку дедалі більшої спеціалізації"

Facebook Twitter LiveJournal

Іспанець Ампеліо Плаза - виконавчий директор міжнародної групи Havas Media у Європі, на Близькому Сході та в Африці. "МедіаБізнесу" вдалося поспілкуватися з ним під час 9-го Київського фестивалю реклами, на якому він очолював медіа-журі. Пан Плаза розповів, які медіа він вважає найперспективнішими і яким чином має розвиватися телебачення, щоб утримати глядача.

Чи є український медіа ринок привабливим для інвесторів?

Так, Україна – велика країна, що сьогодні розвивається доволі швидкими темпами. Вона має хорошу базу і, порівняно з іншими ринками, що вже є зрілими і насиченими, має куди рости. Український ринок має величезний потенціал - це дуже важлива і приваблива характеристика для інвесторів.

Якщо говорити про конкретні сегменти, то доволі привабливим є український Інтернет-ринок. Рівень проникнення Інтернет в Україні досить низький – не більше 10% населення мають доступ до Мережі. Це означає, що в порівнянні з традиційними медіа Інтернет має значний потенціал росту.

Слід також зазначити, що сьогодні значна кількість міжнародних компаній зацікавлені в створенні й розвитку власних українських підрозділів. Особливий інтерес вони виявляють до таких сфер, як PR, спортивний маркетинг та Інтернет-комунікації. 

Чи можете ви провести аналогії розвитку ринку України з іншими ринками?

Мені важко проводити конкретні аналогії щодо України та західних країн. Звичайно, країни Східної Європи великою мірою відтворюють шлях розвитку країн Західної Європи. Я, зокрема, часто навожу приклад Польщі – на її медіа ринку зараз відбуваються ті ж самі процеси, що мали місце в Іспанії більше 10 років тому. В Україні ж, незалежно від того, шлях якої країни повторюватиме вітчизняний медіа ринок, однозначно спостерігатиметься позитивна динаміка. Ще раз зазначу, що доволі важко робити конкретні прогнози через непередбачуваність варіантів розвитку країни. Так, для прикладу, Росія до кінця 90-х років демонструвала високі темпи росту, потім сталася криза, а зараз ізнов відбувається економічний бум. Все це стало можливим завдяки політичній стабільності, яка є характерною для Росії останні 7-8 років. Крім того, Росія має значний енергетичний потенціал – це вкрай важливий ресурс. Україна позбавлена такого ресурсу, але якщо їй вдасться досягти політичної стабільності, вона буде стрімко розвиватися, якщо ж ні – темпи розвиток будуть не надто високі.

Чи задоволені ви результатами діяльності HAVAS Media в Україні і які подальші плани компанії?

Наш бізнес в Україні представлений двома компаніями: одна з них займається медіабаїнгом, інша являє собою групу медіа-еспертів. Справи в обох компаній ідуть дуже добре, я цілком задоволений їхніми результатами. Співробітництво обох компаній із нашим стратегічним партнером ADV дає синергетичний ефект і значно розширює можливості розвитку наших українських компаній. Ми плануємо заволодіти значною часткою місцевого ринку, так само, як ми зробили це в Росії.

Яка ваша оцінка перспектив українського телебачення як рекламного носія?

Український ринок вимагає альтернативи традиційним телеканалам. Споживач стає все вимогливішим і вимагає нових форматів. Якщо станції не будуть пропонувати глядачам нові спеціалізовані музичні, новинні, а також бізнес канали, вони ризикують втратити аудиторію. Можна сказати, що це загальносвітова тенденція – ринок іде в напряму дедалі більшої спеціалізації медіа. Тож я переконаний, що спеціалізовані телеканали мають хороші перспективи. Водночас для телебачення це серйозний виклик. Адже на цьому етапі станціям доведеться набагато більше, ніж зараз, сегментувати глядацьку аудиторію та проводити аналіз вподобань різних сегментів. Не можна запускати нові канали без попередніх вимірів та розрахунків, оскільки це буде просто марнування грошей.

Крім того, телебачення зараз активно переходить на цифровий формат мовлення. В Іспанії, наприклад, усе ТВ стане цифровим до 2010 року. Україна теж на цьому шляху і я впевнений, що з розвитком цифрового телебачення з'являться нові можливості й нові виклики для гравців ринку.

Як, на Ваш погляд, розвиватиметься український медійний ринок загалом?

Чесно кажучи, робити прогнози – не моя робота (сміється). Я впевнений лише в тому, що Україна має розвиватися швидше за інші ринки. Західні ринки зростають у середньому на 4-5%. Але при цьому існує величезний розрив між рівнем розвитку західного і українського ринку. Тож щоби скоротити цей розрив, Україна повинна рости досить швидко – не менше 7-8% на рік. Поки що Україна не дотягує до цих показників через низьку розвиненість загальної бізнесової структури, але тенденція, тим не менш, є позитивною. Україна - це своєрідний комунікацій пункт, що може з'єднувати Західну та Східну Європу. Я думаю, що темпи росту українського ринку складуть біля 6% на рік.

МедиаБизнес




Коментарі

Додати коментар