Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


29 квітня 2011

48 із 50 найвпливовіших інформаційних ресурсів світу – традиційні медіа

Facebook Twitter LiveJournal

Ще один доказ того, що соціальні медіа поки що не замінюють традиційні.

Відомий блогер The New York Times Нейт Сілвер, відомий своїми статистичними обрахунками політичних процесів, проаналізував найвпливовіші та найбільш цитовані джерела, якими користуються агрегатори новин. Він склав рейтинг із 242 ресурсів, які називає найвпливовішими у світі – повний перелік тут, а ось топ-тридцять: 

 Як зауважує медіафутуролог Рос Доусон, чотири джерела з першої сімки – інформаційні агентства Associated Press, Reuters, Bloomberg i France Press. Зауважмо, що три з них американські (Reuters змінило прописку з британської на американську, злившись із Thomson), одне – французьке.  АР очолює рейтинг. 

Три з дев’яти перших місць посідають американські газети – The New York Times, The Wall Street Journal та The Washington Post. Попри наступ інтернету, проблеми з монетизацією, падіння прибутків і поширення уявлень про «смерть газет», ці видання залишаються потужними брендами та генераторами новинного контенту. 

На 11-му місці – телеканал Al Jazeera. Це свідчення того, як високо в наш час цінується репортаж: без сумніву, таким високим місцем катарський телеканал зобов’язаний висвітленню подій на Близькому Сході та в Північній Африці, де інші джерела поступились «Аль-Джазірі» якістю та оперативністю. 

Між 22 та 31 місцем – три індійські газети. Країна з понад мільярдним населенням і економікою, що швидко зростає, посідає дедалі важливіше місце в інформаційному просторі. 

Мало хто з українських читачів, напевно, знає сайт www.tmz.com, який замикає першу десятку. Його популярність свідчить про запитаність таблоїдів та загалом інформації з життя знаменитостей. 

Що ж до онлайн-видань, то в топ-50 потрапили лише два ресурси – The Huffington Post (37 місце) та TechCrunch (47). 48 із 50 найвпливовіших джерел інформації у світі – традиційні медіа. Домінувати онлайн-видання починають лише після 150-го місця. Як бачимо, статистика Нейта Сілвера підтверджує думку, що соціальні медіа ще далекі від домінування в інформаційному просторі, а традиційним не варто вішати носа – вони залишаються найважливішими джерелами надійних новин.

osvita.mediasapiens.kiev.ua




Коментарі

Додати коментар