Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


17 березня 2008

17 видавців та редакторів в м. Полтава навчилися ефективно використовувати журналістські розслідувань як жанр

Facebook Twitter LiveJournal

14-15 березня в м. Полтава відбувся третій з шести тренінгів для видавців, редакторів та телепродюсерів, запланованих в рамках проекту «Підвищення привабливості використання журналістських розслідувань у практиці сучасних українських ЗМІ». Тренінг був присвячений темі «Журналістське розслідування як жанр. Роль менеджменту».

Організаторами тренінгу виступили Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Академія Української Преси (АУП) при підтримці MSI (Менеджмент Сістемс Інтернешнл).

 

Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП, керівник проекту: «Попри всі бар’єри, проведення журналістських розслідувань та оприлюднення їх результатів дозволяє збільшувати рейтинги та наклади видань. А крім того, дозволяє встановлювати ефективний контроль з боку громадськості за суспільно важливими процесами (наприклад, за розподілом бюджетних коштів). Саме тому цей проект, який УАВПП виконує разом з дуже сильними партнерами, дозволить друкованим ЗМІ збільшити свою ефективність як бізнесів».

 

Більшість учасників очікувала від тренерів передачі знань та досвіду, а також відповідей на наступні питання: якими є ефективні технології журналістських розслідувань, яким має бути детальний план розслідування, як організувати роботу редакції задля проведення розслідувань та оприлюднення їх результатів, правові та етичні аспекти журналістського розслідування. А крім цього - актуальні теми для журналістських розслідувань, побудова роботи з джерелами інформації, необхідні ресурси, специфіка доступу до інформації, розподіл ролей та обов’язків у команді, яка веде розслідування, інтеграція команди, яка веде розслідування, у роботу та плани редакції.

 

Запрошеними тренерами-експертами виступили:

 

Сергій Томіленко (сертифікований тренер з практичної журналістики (програма IREX U-Media, головний редактор газети «Нова Доба» (Черкаси): “Методика журналістського розслідування є очевидною – від визначення теми до реалізації плану розслідування і написання тексту. Від журналіста вимагається єдине – бути ретельним та наполегливим. Учасники тренінгу визнали, що як правило, ні журналісти, ні редакції не готові витрачати зусилля на тривале розслідування. І часто – не через небезпеку, а … через лінощі та неорганізованість.

Знайомство медіа-менеджерів з технологією журналістського розслідування дозволяє на організаційному рівні забезпечити аудиторію найрезонанснішими матеріалами, якими і є розслідування”.

 

Юрій Ісаєв ертифікований тренер з практичної журналістики (програма IREX U-Media):

"Приємно, що учасники тренінгу були дуже вмотивованими – це надає впевненість, що практика проведення журналістських розслідувань буде розвиватися у редакціях. Сподіваюсь, що проведення якісних журналістських розслідувань в регіональних ЗМІ  стане системною практикою."

 

Найбільш яскравим моментом тренінгу для учасників стала групова гра - розробка детального плану журналістського розслідування. При цьому тренери поставили завдання, максимально наближене до реальної практики – запропонувати назву, тему, надати обґрунтування, чому саме така інформація необхідна читачеві, описати методи проведення розслідування, спланувати витрати, описати очікувані результати.

 

 

Зленко Павло Анатолійович (редактор газети «Новини Тростянеччини»): «Семінар допоміг в повній мірі отримати нові знання і практичні навички з проведення журналістських розслідувань. Очікування виправдалися повністю. Крім цього, хочу відзначити висококласну роботу тренерів. Поєднання досвіду, практичних вправ та законодавства допомогли знайти контакт з всіма учасниками тренінгу».

 

Нагадаємо, що перші два тренінги буде проведено 25-26 січня 2008 року та 14-15 лютого 2008 року в м. Львів.

 

Ще в рамках проекту заплановано три тренінги.

Наступний тренінг відбудеться 10-11 квітня 2008 року в м. Полтава, два інших – в травні та в червні в м. Одеса.

 

 

Інформаційна довідка:

 
Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) www.uapp.org - є добровільною, недержавною, неприбутковою організацією видавничих компаній періодичної преси України. УАВПП стала першим професійним співтовариством видавців періодичних друкованих видань України, заявивши про своє утворення в березні 2001 року під час зборів ініціативної групи видавців більш ніж трьох десятків незалежних газет. Асоціація зареєстрована в липні 2001 року.

За станом на 14 грудня 2007 року УАВПП об'єднує 100 членів – видавців журналів і газет зі всієї України. Загальна кількість видань, які видають члени УАВПП складає більше 400, а їхній сукупний середній наклад за тиждень перевищує 10 млн. екземплярів.

 

Академія Української Преси (АУП)www.aup.com.ua - неприбуткова, неурядова та незалежна організація, розташована в Києві та представлена у регіонах. АУП заснована у 2001 році та підтримується європейськими та американськими інституціями.

Метою діяльності Академії Української Преси є запропонувати українським журналістам та прес-секретарям, незалежно від їх політичних поглядів, можливості підвищення кваліфікації та професійного рівня та здійснювати координацію вже існуючих журналістських заходів. Діяльність Академії ґрунтується на принципах практичного журналізму, свободи слова та розвитку демократії в Україні.


Проведення проекту «Підвищення привабливості використання журналістських розслідувань у практиці сучасних українських ЗМІ» стало можливим завдяки підтримці програми «Сприяння активній участі громадян в протидії корупції «Гідна Україна» компанія за підтримки  Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорації «Виклики тисячоліття (МСС).

www.uapp.org  

 

 

 




Коментарі

Додати коментар