Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola MIM-Київ Незалежна Асоціація телерадіоМовників


7 липня 2017

​Скасування мораторію – необхідна умова збереження українських сіл

Facebook Twitter LiveJournal

Неможливість реалізувати право, визначене ст.41 Конституції України – вільно розпоряджатися власною землею – змушує селян до здачі ділянок в оренду навіть за мінімальними ставками.  А це, у свою чергу, знищує українське село, бо не дає можливості для розвитку  підприємництва в сільській місцевості та  створення нових робочих місць. «Не буде робочих місць – не буде села», - кажуть представники місцевих громад.

Про це йшлося під час круглого столу «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», який відбувся 06 липня у Миколаєві і був організований Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб в Україні спільно з Українською Асоціацією Медіа Бізнесу.

74% площі усіх земель с/г призначення сьогодні знаходяться у власності фізичних осіб. Для ріллі цей показник ще вищий – 83,5%. При цьому створити сімейне фермерське господарство для переважної більшості людей майже нереально. Власних грошей бракує, а узяти кредит під заставу землі неможливо – це заборонено мораторієм на продаж землі. Оренда – як єдина можливість отримати дохід від своєї власності – знищує українське село. А, отже, скасування мораторію – необхідна умова для збереження села. А чи достатня?

 «В Миколаївській області близько 200 тис.громадян України отримали землю с/г призначення у власність. І при цьому понад 700 тис.га цієї землі здано в оренду. Це близько 90%. Саме тому найважливіше завдання, яке має вирішити земельна реформа – збереження та розвиток українських сіл. Які сьогодні вимирають. А щоб вони розвивалися – потрібні робочі місця, які створюють місцеві фермери та агропідприємства. Саме це і має забезпечити аграрна реформа», - наголосила Олена Піскун, директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації.

Те, що реформа необхідна, і те, що вона має створити умови для місцевих фермерів та агропідприємств – було ключовим предметом обговорення. А сама дискусія, як зазначив Василь Богданцев, голова Єланецької районної ради – перший захід, на якому учасники мали можливість відверто обговорити своє бачення ризиків та шляхів їх зменшення до скасування мораторію на продаж с/г земель. Тому що власність на землю має бути захищеною, і саме місцеві аграрії є тими, від кого залежить добробут українських сіл.

 

Якщо Ви хочете ознайомитись з методичними матеріалами, які були представлені на круглому столі звертайтесь до

Ольги Сергієнко, менеджера із сервісу УАМБ:

050 415 34 24; 067 326 96 30;

osergienko22@gmail.com

 

 

Про НАСДСУ

Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:

http://www.dorada.org.ua

Телефон: +38 044 223-02-70

e-mail: doradaukraine@gmail.com

 

Про Українську Асоціацію Медіа Бізнесу (УАМБ)

Українська Асоціація Медіа Бізнесу (УАМБ) є добровільною, недержавною неприбутковою організацією – асоціацією видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регулювань, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості. З моменту створення УАМБ послідовно докладає зусиль як до покращення законодавства та норм, які регламентують ведення бізнесу, так і передає видавцям знання та технології, необхідні для розвитку видавничих компаній. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:

http://www.uapp.org

Телефон:+380673269630
E-mail: organizator@uapp.org
Коментарі

Додати коментар