Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola MIM-Київ Незалежна Асоціація телерадіоМовників


27 грудня 2016

Передплата на 2017 рік: прогнозоване зростання - на 10%

Facebook Twitter LiveJournal

Проміжні результати передплати на пресу в Україні показують високу лояльність аудиторії до улюблених газет та журналів. Так, станом на 20 грудня «Укрпошта» зібрала вже 98% передплати на місцеві видання у порівнянні з кількістю передплатників на початок року (на 01 січня 2016 року). Для загальнонаціональних видань цей показник складає 92%, а в середньому по пресі – 94,5%.

Передплата на 2017 рік: прогнозоване зростання - на 10%

Такі дані були оприлюднені на нараді 21 грудня 2016 року, яку ініціювала Українська Асоціація Медіа Бізнесу (попередня назва – Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси, УАВПП). У нараді взяли участь Генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Ігор Смілянський, генеральний директор УАМБ Олексій Погорелов, Директор ДП «Преса» Валерій Герасименко, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, фахівці з продажів та керівники видавничих компаній, Укрпошти та ДП Преса.

Заохочуємо звернути увагу на важливі ключові тези цієї наради.

 

-        У лютому-березні запрацює оновлений пресовий роздріб у відділеннях «Укрпошти» по Україні. Це будуть нові стійки, розташовані не за спинами працівників пошти, куди споживач не має доступу, а безпосередньо у торгівельній залі. Видавців заохочують звертатися у лютому-березні до відділів передплати «Укрпошти».

-        У другому півріччі УДППЗ «Укрпошта» планує збільшити тариф на приймання та оброблення передплати (попередньо мова про 40% підвищення). Важливо: умови договорів на передплату, укладених до підвищення, залишаться дійсними. Тому ті, хто оформить передплату до кінця квітня, фактично, отримуватимуть цю передплату за старою ціною. Непогана ідея для рекламної кампанії!

-        Тариф на оброблення роздрібних тиражів «Укрпошта» вже підвищила на 33% з січня 2017 року. Тому якщо ви досі не отримали договір із новини тарифами – покваптеся це зробити, щоб на початку року не виникло затримок із доставкою роздрібних тиражів.

-        Щодо своєчасності розрахунків за передплату. Укрпошта обіцяє перерахувати зібрані за передплату гроші вчасно, у відповідності до вимог діючих договорів. Якщо так не станеться – звертайтеся до Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).

-        Зміни до Закону «Про поштовий зв’язок», якими доставку преси відносили до універсальної поштової послуги (наслідки чого для доставки преси є, без перебільшення, нищівними) відкликано. Генеральний директор «Укрпошти» пан Ігор Смілянський зазначив, що «для Укрпошти цей Закон не є принципово важливим, хоча унормування українського законодавства, яке регулює роботу національного поштового оператора, із європейським законодавством тим чи іншим чином буде здійснено».

-        Продовжує працювати система контролю якості доставки преси. В усіх випадках неякісної доставки преси (невчасна доставка, загублені екземпляри, тощо) – радимо оперативно звертатися до регіональних Дирекцій «Укрпошти» або направляйте до УАМБ відповідний запит з інформацією про проблему, і ми швидко її вирішимо.

-        У 2017 році Укрпошта планує реформувати свою організаційну структуру, підвищити якість та швидкість внутрішніх процесів – а в результаті підвищити ефективність своєї роботи. В рамках цієї реформи вже зараз усі питання щодо преси (передплата, роздріб, доставка, поштові скриньки, тощо) передані на вертикаль передплати. Інформуйте нас про те, що погано працює – разом будемо добиватися підвищення якості.

-        У процесі обговорення питань тарифів, ген директор «Укрпошти» пан Ігор Смілянський порадив видавцям звернутися з ініціативою до Кабінету Міністрів та/або Верховної Ради України, щоб держава запровадила часткове фінансування доставки преси – так, як це зроблено у сусідніх країнах – щоб частину вартості доставки преси до кінцевого споживача оплачувала держава.

-        Пан Ігор Смілянський також поінформував, що, за даними «Укрпошти», до 60% поштових скриньок в Україні поламані або відсутні – тобто не виконують свою функцію. Оскільки це важливий елемент мережі розповсюдження преси, від якісного функціонування якого залежить, у тому числі, ефективність роботи «Укрпошти», остання підняла питання щодо надання «Укрпошті» законних підстав для фінансування ремонту та/або заміни пошкоджених поштових скриньок. Зараз «Укрпошта» не може витрачати кошти на такі ремонти, оскільки поштові скриньки їй не належать.
Тому для прискорення цієї роботи «Укрпошта» закликає видавців активніше працювати з місцевою владою для фінансування ремонтів поштових скриньок на місцях.

 

Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський: «Ми намагаємося змінюватися. Що стосується преси, то якщо раніше на рівні регіональних дирекцій та місцевих філіалів відповідальна за комерційну частину людина мала слідкувати за усім від посилок до шампунів – то з 1 січня ми матимемо окрему людину, яка буде займатися поштовими послугами та періодичними виданнями, окрему – відповідальну за фінансові послуги, і ще окрему – відповідальну за торгівельний напрямок. Тобто буде побудована вертикаль, яка буде займатися виключно поштовими послугами, і якість надання послуг як видавничим компаніям, так і читачам, зросте».

Генеральний директор Української Асоціації Медіа Бізнесу Олексій Погорелов: «Дуже важко обговорювати питання підвищення цін на послуги «Укрпошти» саме зараз – після декількох поспіль підвищень цін, коли зростання вартості послуг не призводило до покращення сервісу «Укрпошти». Але видавці мають час, щоб підготуватися до підвищення цін – у тому числі, варто використати можливість оформлення передплати на 2017 рік за цінами 2016 року. Крім того, будемо продовжувати у тісній взаємодії з керівництвом «Укрпошти» роботу з підвищення якості послуг з передплати, роздрібу та доставки тиражів преси в Україні».

 

© УАМБ
Коментарі

Додати коментар