Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola MIM-Київ Незалежна Асоціація телерадіоМовників


22 листопада 2016

Роздержавлення за 3 кроки!

Facebook Twitter LiveJournal

21 листопада редактори комунальних ЗМІ Миколаївської області спільно з реєстраторами області виробили простий та зрозумілий алгоритм роздержавлення.

Тренером воркшопу виступив керівник юридичного відділу УАМБ Олександр Дяченко.

Роздержавлення за 3 кроки!

Основна перешкода для проведення роздержавлення просто зараз - незнання зацікавленими сторонами законодавства. Насправді реформування комунальних редакцій та перетворення їх у приватні суб’єкти господарювання потребують вчинення 3-х стандартних реєстраційних дій.

1)     Зміни складу засновників юридичної особи,

2)     Змін організаційно-правової форми юридичної особи (перетворення),

3)     Зміни складу засновників друкованого ЗМІ.

При цьому немає юридичних перешкод для здійснення вказаних дій без Постанови Кабміну про затвердження списку видань, які беруть участь у пілотному етапі. Натомість редакторам слід подбати про те, аби отримати належним чином оформлені рішення співзасновників редакцій. Адже реєстрація змін до статутних документів відбувається, в першу чергу, на підставі належно оформленого рішення.

Олександр Дяченко, керівник юридичного відділу УАМБ:

«Основна перешкода для реформування - нерозуміння його механізму. Під час заходу нам вдалося розібратися, які процедури треба застосувати та якою є правильна їх послідовність. Найбільш вдала схема, в першу чергу, передбачає зміну складу засновників юридичних осіб - редакцій. Адже після цього члени трудового колективу стають де-факто самостійними, і можуть завершити реформування (змінити організаційно-правову форму та засновників газети) практично без участі колишніх співзасновників - Райрад та ін..

УАМБ висловлює глибоку подяку організаторам заходу - Кризовому медіа-центру Миколаїв та фахівцям Центру надання адміністративних міської ради м. Миколаїв за важливий внесок у реалізацію реформи преси в Україні.

З питань реформування просимо звертатися на гарячу лінію УАМБ за посиланням

або

телефоном «Гарячої лінії юридичних консультацій УАМБ» : 0504153424

Час роботи «Гарячої лінії»: щодня з 10:00 до 17:00, окрім офіційних вихідних і святкових днів.

© УАМБ
Коментарі

Додати коментар