|
|||||||||||
Партнери УАВПП |
5 листопада 2015
Нарощування обсягів реклами в кризовий час? «Це реально!» - каже газета «Наш репортер»Сергій Гузь, головний редактор, газета «Наш репортер» (Дніпродзержинськ): «На старті у нас наклад газети був в кілька разів нижчий, ніж у конкурентів, тому було досить важко залучити рекламодавців. Демпінгувати по рекламі – невигідно. Що робити, як залучити гроші в газету, використовуючи наявні ресурси?
Будь-яка редакція вже має дизайнерів та відділ реклами, тож ми вирішили використати цей ресурс у максимальний спосіб. По-перше, запропонували клієнтам розробку будь-яких рекламних макетів, навіть якщо вони будуть використовуватись в рекламі у наших конкурентів. Виконання цих завдань привернуло нашу увагу до інших рекламних ринків у місті: реклама в маршрутках, на бордах, у трамваях. Так ми почали шукати нові ринки, де теж можемо заробляти. Уклали кілька угод з перевізниками на право розміщувати рекламу в маршрутках, і організували повний цикл обслуговування такої реклами: від виготовлення підголовників до їх розміщення в маршрутках. Також ми домовились з власником бордів про спільну продаж реклами на цих площинах. Так, ми відаємо частину прибутку, але теж на цьому заробляємо. Ми уклали угоду з трамвайним управлінням і викупили бізнес з розміщення реклами на моніторах у трамваях. У часи кризи такий бізнес можна купити відносно недорого. Також ми уклали угоду з місцевою телекомпанією про розміщення реклами. До того ж, почали виготовляти для наших клієнтів візитки, флаєри та інші типи реклами.
Таким чином, ми створили в редакції майже повний цикл виробництва будь-якої реклами, якої потребують наші клієнти. Це дозволяє укладати нам довгострокові угоди з великими клієнтами, які багато рекламують своїх товарів та послуг, але потребують весь час різних типів рекламних носіїв або аудиторії. Більшість рекламодавців позитивно оцінили розширення спектру рекламних послуг, які надає видавництво. Тепер вони мають можливість вибирати рекламні носії за вартістю, типом аудиторії, частотою реклами і так далі. Тому в кризовий період ми змогли навіть збільшити надходження по рекламі, тоді як у інших рекламні бюджети скорочувались».
Дізнатися детальніше про ці та інші новації газети «Наш репортер» зможуть учасники Семінару «Інновації у ЗМІ: досвід колег щодо роботи з аудиторією та контентом», який УАВПП проводить у Дніпропетровську 6 листопада за підтримки проекту «Підвищення професіоналізму та сприяння актуальним реформам у ЗМІ». Деталі – тут: http://www.uapp.org/news_uapp/13139.html
Інформація підготовлена в рамках проекту «Підвищення професіоналізму та сприяння актуальним реформам у ЗМІ» впроваджується за фінансування Європейського Союзу та Ради Європи в рамках спільної програми "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні". Програма має на меті зміцнення захисту прав людини та основоположних свобод шляхом забезпечення більшої свободи, різноманітності та плюралізму в ЗМІ; відкритого, всебічного, сталого та орієнтованого на громадян підходу до Інтернету на засадах прав людини та ефективної системи захисту громадян з огляду на право на приватне життя і право на контроль над власними персональними даними. Більш детальна інформація про проект - http://www.coe.int/uk/web/kyiv/41 КоментаріДодати коментар |
Сьогодні кожному виданню (та й кожному бізнесу, якщо вже казати відверто) потрібно дуже-дуже швидко рухатись, випробовувати багато новацій і бути дуже гнучким та чутливим до змін та до потреб аудиторії.
Як ці базові речі реалізовувати на практиці? І чи працює ця «теорія».
Досвід дніпродзержинської газети «Наш репортер» свідчить, що так.