Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


17 лютого 2011

Створена робоча група для доопрацювання законопроекту про заборону реклами тютюну

Facebook Twitter LiveJournal

16 лютого 2011 рокуна засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації було прийнято рішення про створення робочої групи для доопрацювання законопроекту №5164, яким передбачається заборона реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Як повідомив цього тижня Андрій Шевченко, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, до Комітету вже було подано 60 поправок до законопроекту №5164. 

Крім того, різні точки зору, які були висловлені в ході обговорення законопроекту під час круглого столу на тему «Повна заборона реклами тютюну в Україні. Громадське здоров'я проти інтересів тютюнового бізнесу?», що був проведений 14 лютого за ініціативою «Телекритики», стали ще одним з аргументів для конструктивної роботи над документом. 

Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП: «У поточній редакції законопроект забороняє будь-які комунікації на тему тютюну, що фактично може стати цензурою ЗМІ. Наразі акцент стоїть на тотальних заборонах, між тим дійсно ефективним способом досягнення мети є комплексна та послідовна пропаганда здорового способу життя на державному рівні».

Довідково.

Нагадаємо, що головні заборони законопроекту №5164, це повна заборона «реклами й стимулювання продажу тютюну», «заборона для виробників тютюнових виробів або пов’язаних з ними організацій надавати будь-яку допомогу тим, хто її потребує, у тому числі спонсорство». Фактично, законопроект забороняє журналістам писати про тютюнові компанії та бренди. А самим компаніям-виробникам – доносити інформацію до споживачів, допомагати державі вирішувати гострі соціальні проблеми, робити внесок у розвиток суспільства.

УАВПП неодноразово направляла протести та пропозиції із доопрацювання законопроекту №5164 і послідовно докладає зусиль до того, щоб він став ефективним з точки зору впливу на зменшення саме тютюнопаління.

Інформація- УАВПП




Коментарі

Додати коментар