|
|||||||||||
Партнери УАВПП |
26 квітня 2017
Радість читання – для дітей з вадами зоруАрт – проект «Майданчик Брайля»
На Книжковому Арсеналі з 17 по 21 травня 2017р. за ініціативою міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього», благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» та спеціалізованого видавництва «Освіта» презентується арт-проект майданчик Брайля (Зал Малі).
Спільні зусилля різноманітних партнерських ініціатив, громадськості, бізнесу та держави запрошують українське суспільство до знайомства із сучасним книговиданням рельєфно-крапковим шрифтом Брайля та відчути світ на дотик.
Кожного фестивального дня арт-проект «Майданчик Брайля» представлятиме не тільки галерею брайлівських видань, які можна почитати, а і надаватиме відвідувачам можливість відчути ці книги, торкнутись тактильних краєвидів невидимої країни, уявити – як тут живуть, вчаться, спілкуються надзвичайні діти. Тактильна картина «Пори року» - допоможе дитині зрозуміти як змінюється природа: весна, літо, осінь, зима – доторкнутись, пофантазувати і розповісти про омріяну країну, яку відчули, її дерева, рослини, квіти, фрукти, овочі, тварини…. Для найцікавіших і допитливіших – Абетка від Шестикрапки, де можна навчитись писати і читати новими незвичайними знаками та рельєфами – і стовідсотково забрати з собою Листівку для друзів або батьків з незвичайними побажаннями (видавництво «Антологія при підтримці міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього»).
Брайлівська бібліотека буде відкрита протягом всіх днів фестивалю і буде місцем не тільки для презентації нових видань, а і для творчості та втілення дитячих мрій: - презентація книг «Англійський клуб шрифтом Брайля»: «Кіт у чоботях», «Пригоди Піноккіо», «Том Сойер» – серія видань для забезпечення рівних можливостей для дітей - вільно спілкуватись, пізнавати світ, культури країн, здобувати освіту за кордоном. Гра – тренінг «Англійська для всіх» - послухай і вгадай – питання, загадки, ребуси – і звичайно призи і подарунки (18.05.17 о 12-00) від міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього» і Інституту модернізації змісту освіти; - майстер-клас «Аудіодискрипція мультфільмів» - все про те, як озвучують мультики, хто говоритиме за кадром від імені героїв та розповідає їх історії (18.05.17 о 11-00) від Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка»; - презентація книги «Українські менестрелі» - мистецтво кобзарів і лірників – унікальне явище не лише української, а і світової культури. Вперше думи кобзарів надруковані з нотами в системі Брайля (18.05.17 о 14-00) від громадської організації «Право вибору»; - презентація книги «Вишивані крила України» - книга про українській рушник, яка як путівник веде стежками пізнання вишиваних знаків та символів. На майстер-класі «Рушник - оберіг» від автора Олени Комовї та народного майстра декоративно-прикладного мистецтва Лариси Димніч, дитячими руками буде створено рушник-картина - подарунок дітям з особливими потребами, які зможуть «побачити» його на дотик (20.05.17 о 13-00) при підтримці міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього»; - майстер-клас «Створюй сам: тактильна книга для дітей» кожен власноруч може створити незвичайну книгу для власної бібліотеки чи другу в подарунок (21.05.17 о 10-00) від рівненського дошкільного навчального закладу компенсуючого типу для дітей з вадами зору «Весняночка» (Рівне) при підтримці БО «Фонд родини Нечитайло».
Майданчик Брайля - це також дискусійний майданчик де обговорюватимуться питання: - 17.05.17 о 17-00 Як скоротити відстань між брайлівською книгою та дитиною?; Якою має бути сучасна книга Брайлем?; Що можна покращити у співпраці держави та громадських ініціатив? (організатори: міжнародний благодійний Фонд «Здоров’я майбутнього», благодійна організація «Фонд родини Нечитайло», видавництво «Освіта»); - 18.05.17 о 15-00 Що цікавого приготували українські дитячі письменники для особливого дитинства? (за участю Катерини Бабкіної, Лариси Ніцой, Сашка Дерманського, Марії Морозенко, Олени Комової, інших); - 19.05.17 о 10-00 Що нас чекає 1 вересня в класі з інклюзивним навчанням? Які існують проблеми впровадження інклюзивної освіти?; Як забезпечити робочі місця в школі дітям із вадами зору? Які дидактичні матеріали має мати викладач для уроку? (за участю Інституту модернізації змісту освіти, видавництва «Освіта», міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього», компанії Vema Kids); - 19.05.17 о 11-00 Чому важливо брайлівській книзі крокувати завжди поруч з іншими виданнями?; Чому ініціатив велика кількість, а літератури недостатньо?; Де «живуть» книги Брайлем і де їх шукати? (за участю учасників проекту громадської організації «Харківський центр реабілітації «Право вибору», видавництва «Антологія», Інституту модернізації змісту освіти, ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», громадської спілки «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд», республіканського будинку звукозапису та друку УТОС, видавництва «Освіта», міжнародного благодійного Фонду «Здоров’я майбутнього», благодійної організації «Фонд родини Нечитайло»).
Запрошуємо до спілкування, творчості, надбання, пізнавання!
Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього» 03057, м.Київ, вул. Довженка, 3
тел/факс 044 456-53-46
КоментаріДодати коментар |
Українська Асоціація Медіа Бізнесу звертає увагу на захід який відбудеться на Книжковому Арсеналі з 17 по 21 травня 2017 року – Арт проект «Майданчик Брайля». Зверніть увагу на важливі аспекти читання дітками, які мають вади зору. УАМБ у 2013 році реалізовувала благодійний проект, разом із Національною Асамблеєю Інвалідів України та комунікаційною групою «Талан» - ми тоді на благодійні пожертви громадян України надрукували для дітей із вадами зору книжку-казку «Лисичка і Журавель». Дуже тішимося, що ця тематика не забута, і на Книжковому Арсеналі відбудеться ця важлива і масштабна подія.
Саме тому звертаємо вашу увагу на неї!
Текст анонсу приводимо далі без змін та скорочень.