Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


26 січня 2007

ПАРЄ не бачить прориву у справі Гонгадзе

Facebook Twitter LiveJournal

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала держави - члени РЄ виробити механізм для вивчення причин нападу на журналістів та інших серйозних посягань на свободу ЗМІ в Європі.
В резолюції вітається той факт, що «паризьким відділенням організації «Репортери без кордонів» були зібрані і передані голові ПАРЄ декілька тисяч підписів під вимогою провести розслідування вбивства Ганни Політковської».

Депутати ПАРЄ засудили вбивство журналіста Гранта Дінка в Туреччині і Політковської в Росії, а також напади і замахи на вбивство багатьох журналістів, вчинені в останні роки в Азербайджані, Молдові, Україні, Франції, Сербії та інших державах Європи.

« Якщо журналісти або ЗМІ піддаються дискримінації самочинно або з політичних міркувань, це є порушенням свободи преси », - говориться в резолюції Асамблеї.

Асамблея також висловила заклопотаність відсутністю прогресу в розслідуванні вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе, скоєного у 2000 році.

В документі вказується на «необхідність для будь-якої демократичної держави давати можливість ЗМІ працювати без залякувань». «Якщо на журналістів можна безкарно скоювати напади – демократія, верховенство закону в небезпеці», - заявляють депутати Асамблеї, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

В документі міститься заклик «створити спеціальний механізм моніторингу для виявлення і вивчення замахів на життя журналістів в Європі і на їхню свободу висловлення думки».

Резолюція була ухвалена за підсумками дискусії з питання про загрозу життю, свободі висловлення думок європейськими журналістами, що відбулася у форматі термінових режимів.

« Свобода висловлення думки і свобода інформації в ЗМІ включають право висловлювати політичні переконання і критикувати уряд і суспільство , викривати помилки уряду, корупцію і організовану злочинність, виступати проти релігійних догм і практик. Ця свобода гарантується статтею 10 Європейської конвенції з прав людини як одна з основних вимог будь-якого демократичного суспільства », - наголошується в документі.

ІМІ



Коментарі

Додати коментар