Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


25 січня 2007

Громадська рада рекомендує відхилити проект Ганни Герман

Facebook Twitter LiveJournal

22 січня 2007 року відбулося засідання Громадської ради з питань свободи слова та інформації, яка є дорадчим органом при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.

Громадська рада затвердила текст своєї Рекомендації Комітету с питань свободи слова щодо проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення неупередженого ставлення засобів масової інформації до свободи політичних дебатів" (№3002, внесений народним депутатом України Ганою Герман 15 січня 2007 року). Громадська рада, посилаючись на рекомендації Ради Європи та документи Артиклю 19, пропонує Комітету з питань свободи слова та інформації відхилити законопроект, на підставі того, що будь-які намагання встановити обов'язок приватних ЗМІ транслювати та друкувати виступи вищих посадових осіб держави є недемократичним та неприйнятним втручанням у творчу діяльність засобів масової інформації. Право з власної ініціативи розпоряджатися площею газет та ефіром телерадіокомпаній є нічим іншим як намаганням забезпечити собі безкоштовний піар, прикриваючись інтересами суспільства (текст Рекомендації у додатку).

Громадська рада детального обговорила законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно ЗМІ". Цей законопроект, внесений Кабінетом Міністрів України, було розроблено на виконання рекомендацій Ради Європи з метою забезпечення громадськості та органам державної влади вільного доступу до інформації про справжніх власників ЗМІ. Детальний аналіз законопроекту представив Секретар Громадської ради, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. У своєму виступі він окреслив головні недоліки законопроекту, які повністю нівелюють хороші наміри, заявлені розробниками. "Законопроект не ефективний, тому що його дія поширюється лише на безпосередніх засновників засобів масової інформації і зовсім не охоплює подальші рівні засновництва; ми звертали увагу розробників, що прозорість відсутня через те, що саме на другому-третьому рівнях власності з'ясовується, що ЗМІ повністю контролюються офшорними компаніями", - відзначає Тарас Шевченко. Громадська рада прийняла рішення звернути увагу Комітету з питань свободи слова та інформації на необхідність усунення недоліків законопроекту або шляхом доопрацювання законопроекту, або при підготовці його до другого читання.

Також члени Громадської ради обговорили ситуацію, що склалась навколо формування Громадських рад НТКУ та НРКУ; питання внесення змін до Закону України "Про рекламу" та проблеми розповсюдження преси у київському метрополітені.

ІМІ




Коментарі

Додати коментар