Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


25 грудня 2006

Журналісти "Вечірнього Києва" протестують проти цензури Черновецького

Facebook Twitter LiveJournal

Журналісти газети "Вечірній Київ" заявляють про цензуру з боку мера Києва Леоніда Черновецького. Скаржаться на нефінансування газети, і вимагають повернути заборгованість по зарплаті.

Співробітники газети «Вечірній Київ» закликають колег журналістів і київську громадськість захистити совбоду слова й право представників ЗМІ на правдиву інформацію. На їхню думку, це право обмежує столична влада й безпосередньо мер Києва Леонід Черновецкий. У розповсюдженому на прес-конференції заяві зазначається,  що «свобода від Черновецького – це нефінансування газети, затримка й виплата в неповному обсязі заробітної плати працівникам редакції». Заборгованість засновника перед газетою становить вже 348 тис. грн.

За словами журналістів, виконуючій обов'язки головного редактора Людмилі Воробйовій загрожують прокуратурою, якщо вона не напише заяву про звільнення. Сама Воробйова обвинувачує заступника міського голови Дениса Басса. За словами в.о. головного редактора, Контрольно-ревізійне управління проводило перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства. За словами Воробйової, від неї вимагають "все нових і нових довідок”.

На початку грудня журналісти газети вже проводили прес-конференцію, на якій оголосили про факти цензури, що мають місце у виданні. 15 грудня в газеті повинні були підписати угоду по редакційну політику, однак на неї не з'явився Денис Басс. Журналісти назвали це небажанням вирішити конфлікт. "Вечірня газета" стала газетою Київрада в 2001 році. 28 вересня цього року Київрада звільнила Олександра Балабка з посади головного редактора.

На думку голови парламентського комітету з питань свободи слова Андрія Шевченка, на сьогодні команда Черновецького розгорнула війну проти ЗМІ. «Це повернення хамства у відносини між владою і пресою», - сказав він. Шевченко підкреслив, що такі дії міської влади «є викликом всім журналістам». Депутат відзначив, що у зв'язку із цим необхідно домагатися якнайшвидшого роздержавлення ЗМІ.

Між тим,Медіа-профспілка України вважає новопризначений склад громадської Ради по реформуванню ЗМІ кроком назад від громадського мовлення.

Незалежна Медіа-профспілка України




Коментарі

Додати коментар