7 листопада 2006
В КМДА вважають штучним конфлікт з розповсюджувачами преси
Про це повідомили у прес-службі КМДА, повідомляє «УНІАН».
За словами Денисюк, за ініціативою мерії продовжується звичайна робота із впорядкування газетного ринку, оскільки він останнім часом поступово перетворився на стихійний і практично виявився поза контролем влади.
Як сказала Денисюк, сьогодні частина розповсюджувачів друкованої продукції працює за межами законодавчого поля, відверто ігноруючи встановлені законодавством норми і стандарти. Саме за їхньою ініціативою і „роздувається” конфлікт, в якому столичній владі відведено роль ворога підприємницької ініціативи, стверджує заступник голови КМДА.
Що стосується підвищення орендної плати, то це питання, зазначила Денисюк, пов'язане із загальноукраїнськими тенденціями і лежить в площині компетенції міської ради, яка і ухвалювала відповідне рішення “виключно прозоро, відкрито і в межах чинного законодавства”.
Воднораз заступник голови КМДА визнає, що проблем в площині торгівлі пресою вистачає, і стверджує, що столична влада готова працювати над їх усуненням. „Мене надзвичайно непокоїть невиправдано складна і довготривала процедура отримання дозволів на торгівлю пресою”, - сказала Денисюк.
Вона зауважила, що для отримання законного права продавати друковану продукцію необхідно зібрати в різних інстанціях близько 40 різних документів. Поки що такі вимоги не передбачені чинним законодавством, і вони стосуються не тільки розповсюджувачів преси, а всіх підприємців. “Міська влада докладає значних зусиль, щоб добитися спрощення процедури в цілому, не створюючи преференцій окремим категоріям і представникам бізнесу”, - зазначила Денисюк.
Заступник голови КМДА також інформує, що жителі столиці не страждатимуть від нестачі торговельних газетних точок – уже є доручення голови КМДА створити робочу групу, яка у співпраці з районними державними адміністраціями в місті Києві і Головним управлінням транспорту, зв'язку і інформації КМДА проведе моніторинг ситуації і визначить потребу у встановленні додаткових місць продажу друкованих видань. При цьому рішення про необхідну кількість нових точок і їх місце розташування буде прийматися з урахуванням пропозицій ЖЕКів і жителів конкретного району, зазначила вона.
„Немає ніякого конфлікту з розповсюджувачами, продовжується звичайна поточна робота з розгрібання тих завалів, які нагромадилися за попередні роки. І це нормальне явище”, - зазначила заступник голови КМДА. Вона наголосила, що чесним підприємцям у Києві нічого боятися, ніяких переслідувань і штучних перешкод для розповсюджувачів преси не існує. Представник міської влади обіцяє підприємцям, які звернуться по допомогу в Київську міську державну адміністрацію, повне розуміння і всіляку підтримку.
Як повідомлялося раніше, в останній понеділок жовтня розповсюджувачі газет у Києві провели попереджувальний страйк, припинивши вранці на дві години торгівлю. Таким чином газетярі висловили протест проти існуючих в столиці правил укладання договорів оренди, а також збільшення в декілька разів тарифів на оренду комунальної власності.
ІМІ
|