Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


6 листопада 2006

Відбувся семінар для координаторів проекту Медіа-профспілки з вивчення взаємодії між журналістами та органами влади

Facebook Twitter LiveJournal

4 листопада в київському офісі Незалежної медіа-профспілки України відбувся установчий семінар для координаторів проекту «Ефективний контроль за роботою органів державної влади на місцях – місцевим ЗМІ та журналістам», який стартував у вересні та триватиме 7 місяців у Київській, Львівській та Донецькій областях. 

Як вже повідомляла раніше виконавчий секретар НМПУ Оксана Винничук, проект передбачає комплексне вивчення та аналіз законодавства в цій сфері, а також взаємостосунків органів державної влади різних рівнів зі ЗМІ різної форми власності. Для його реалізації соціологи розробили методологію дослідження, а в кожному із зазначених регіонів були обрані координатори, які збиратимуть інформацію про структуру, функції та діяльність інформаційних управлінь обласних, міських та інших спеціалізованих підрозділів органів влади; особливості роботи прес-служб правоохоронних органів, органів влади, органів місцевого самоврядування на предмет їх прозорості та відкритості. Крім того, дослідники з’ясовуватимуть рівень доступності офіційної інформації й аналізуватимуть реакцію держслужбовців на звернення журналістів. 

 «Мета проекту – покращити відносини між журналістами та органами влади, - підкреслив на початку семінару голова НМПУ Сергій Гузь, - Проект складається з соцдослідження та низки тренінгів щодо доступу до інформації». За його словами, в редакціях багатьох українських медіа існує дві проблеми: більшість журналістів не знають, як правильно працювати зі зверненнями до органів влади та не планують новини заздалегідь. «Журналісти помилково думають, що потрібно очікувати відповідь на запит 30 днів. Насправді, для цього достатньо 5 днів. Принаймні, за цей час представник  органу влади зобов’язанні поінформувати щодо можливості надання коментарів. Тому головною задачею тренінгів буде навчити журналістів користуватися в своїй роботі цими інструментами, а соцдослідження допоможе з’ясувати справжню причину обмеженого доступу до інформації – недостатня кваліфікація журналістів чи небажання чиновників надавати її. На даний момент ми не знаємо цього», - зазначив він. 

Дослідження проводитимуть в двох напрямках. З одного боку, регіональні координатори опитуватимуть представників державних структур, а з іншого боку – журналістське середовище. Останні будуть поділенні на медіа-експертів та працівників редакцій. На семінарі координатори отримали анкети, методичні матеріали та рекомендації наукового керівника проекту щодо проведення дослідження. Одночасно учасники визначили попередній список інтерв’юерів, який уточнюватиметься в процесі роботи. 

 

Також координатори збиратимуть інформацію про випадки перешкоджання доступу до інформації й тиску з боку органів влади. З цією ж метою впродовж терміну виконання проекту на профспілковому сайті працюватиме «гаряча лінія», де журналісти зможуть отримати юридичні консультації щодо захисту свої прав та протистояння тиску.  

 

Коли всі дані будуть зібрані, НМПУ збере журналістів, медіа-експертів й керівників прес-служб органів влади на круглому столі, під час якого сторони обговорять існуючі проблеми та механізми взаємодії.  

 

За результатами дослідження учасники проекту підготують ґрунтовний аналітичний звіт та розроблять рекомендації  щодо механізмів здійснення громадського контролю за роботою органів влади та протистояння можливому тиску на ЗМІ з їхнього боку. Крім цього, буде створено базу контактів держслужбовців, до якої отримають доступ члени профспілки задіяних в проекті регіонів. 

 

Проект здійснюється за підтримки міжнародного фонду «Відродження»  

 

Телекритика


Коментарі

Додати коментар