5 лютого 2007
Закон про Кабмін надрукували з помилкою
18 січня прес-служба Президента повідомляла, що Віктор Ющенко має намір ветувати закон про Кабінет Міністрів, оскільки текст закону, який надійшов йому на підпис, відрізняється від тексту закону, прийнятого парламентом 21 грудня 2006 року. Президент тоді направив голові Верховної Ради Олександру Морозу лист, в якому вказав на відмінність: з частини 7 статті 23 закону про Кабмін було виключено пункт 4.
Прес-служба Ющенка зазначала 18 січня, що секретаріат Верховної Ради клопотався про заміну однієї сторінки в законі про Кабмін. Своєю чергою Секретаріат Президента відмовився задовольнити клопотання, тому що це є «прямим порушенням Конституції, оскільки закони, прийняті Верховною Радою, обов’язково повинні бути підписані головою Верховної Ради».
Пізніше віце-прем’єр з гуманітарних питань Дмитро Табачник заявив, що технічна помилка в тексті закону «Про Кабінет Міністрів» була виправлена ще до накладення Президентом вето вперше. За словами Табачника, цей законопроект після того, як він був прийнятий Верховною Радою, надійшов в Секретаріат Президента з технічною помилкою, «яка найбільшою мірою була б вигідна політичним противникам посилення позиції Кабінету Міністрів, оскільки випадав пункт, згідно з яким Кабінет Міністрів призначав всіх заступників керівників центральних органів виконавчої влади». Слідом за цим законом керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук надіслав лист з вибаченнями і виправленим варіантом закону, сказав віце-прем’єр. «І лише після всього цього пішло вето. І тоді вже закон без будь-яких помилок повернувся з вето у Верховну Раду, і було подолано вето вже на абсолютно безпомилковому тексті», - заявив Табачник.
У запропонованому 19 грудня до 2-го читання проекті закону про Кабмін в п. 7 ст. 23 значилося:
«7. Кабінет Міністрів України призначає на посаду і звільняє з посади:
3) за поданням прем’єр-міністра згідно з пропозиціями членів Кабінету Міністрів України, до сфери впливу і координації яких відносяться центральні органи виконавчої влади, - перших заступників і заступників керівників цих органів;
4) за поданням членів Кабінету Міністрів України, до сфери впливу і координації яких відносяться центральні органи виконавчої влади, - перших заступників і заступників керівників цих органів.»
В опублікованому у п’ятницю законі про Кабмін: у п. 7 ст. 23 вказано:
«7. Кабінет Міністрів України призначає на посаду і звільняє з посади:
.3) за поданням прем’єр-міністра згідно з пропозиціями членів Кабінету Міністрів України, до сфери впливу і координації яких відносяться центральні органи виконавчої влади, - перших заступників і заступників керівників цих органів.»
Закон про Кабмін став першим законом, офіційно опублікованим без підпису Президента України. Дискусія навколо законопроекту про Кабінет Міністрів почалася ще восени минулого року.
ІМІ
|