|
|
17 жовтня 2006
Британська рада в Україні та компанія Nokia оголосили про початок спільного проекту "Громадянська журналістика"
Проект має на меті привернути увагу до виникнення такого явища, як громадянська журналістика, розглянути можливі етапи розвитку та співіснування професійної журналістики та громадянської, а також можливий вплив останньої на професійні мас-медіа; організувати обмін ідеями та досвідом між Україною та Сполученим Королівством, заохотити молодих громадян до участі в громадському житті, використовуючи сучасні засоби комунікації, захищати свої громадянські та людські права, свободу та інтереси.
В рамках проекту «Громадянська журналістика» створено інформаційний ресурс http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-reporter/, на якому поступово висвітлюватиметься перебіг реалізації проекту і конкурсу.
Конкурс громадянської журналістики «Європейський вибір України – я очевидець» проходить з 1 жовтня по 15 листопада 2006 року (підтеми: «Європейські столиці», «Громадяни Європи»). Взяти участь у конкурсі може кожен громадянин України, який не є фаховим журналістом, але активно збирає, аналізує та має бажання поширити інформацію, що стосується життя суспільства, захисту власних громадянських та людських прав. Про детальні умови та правила конкурсу можна дізнатися за адресою http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-reporter-competition.htm
Роботи, надіслані на конкурс, будуть оцінюватися компетентним журі, до складу якого входять:
- Глін Дженін (Glyn Genin), Член журі британського The Nokia Citizen Journalism Awards, Голова Премії за найкращу фотожурналістику у Сполученному Королівстві Picture Editor Awards;
- Ніл Турман (Neil Thurman), Експерт з онлайнової журналістики
City University, факультет журналістики, Департамент Електронних Публікацій;
- Катерина Коберник, редактор українського онлайн-порталу КореспонденТ.net;
- Юрій Нестеров, директор фотослужби, видавничий дім «Коммерсантъ-Украина»;
- Богдана Костюк, журналіст «Радіо Свобода».
Троє учасників, роботи яких журі визнає найкращими, отримають "флагмани для режисерів мобільного кіно" – 3 мультимедійні комп'ютери Nokia N93. Також буде нагороджено автора найоригінальнішого матеріалу, вручені спеціальні призи від Британської Ради та Nokia.
В рамках проекту «Громадянська журналістика» 27-28 листопада 2006 року буде проведено низку майстер-класів із провідними британськими експертами в галузі журналістики (Глін Дженін (Glyn Genin) та Ніл Турман (Neil Thurman). Представники ЗМІ, які бажають відвідати майстер-класи, можуть зареєструватися за адресою http://www.britishcouncil.org.ua/cj/registration/.
«Проект «Громадянська журналістика» проводиться в Україні вперше. Подібний конкурс за підтримки компанії Nokia було проведено навесні цього року у Великобританії - The Nokia Citizen Journalism Awards. Конкурс показав, який внесок у розвиток журналістики роблять непрофесійні (громадянські) журналісти і викликав багато дискусій на тему впливу громадянської журналістики на професійні ЗМІ. Ми очікуємо, що конкурс «Європейський вибір України – я очевидець» приверне увагу багатьох талановитих авторів», - зазначила Анна Смирнова, координатор інформаційного проекту «Творча Британія».
«Сучасні технології відкривають широкі можливості для такої галузі як громадянська журналістика. Тепер кожен може зробити власну новину, яку оцінять компетентні професіонали з України і Британії. Ми раді, що старт цього проекту збігся з виходом в Україні мультимедійного комп’ютера Nokia N93, який дозволяє знімати несподівані яскраві епізоди із якістю, безпрецедентною для мобільного пристрою, а також оперативно передавати інформацію за допомогою мережі Інтернет», - зазначила Жанна Богуславська, координатор з маркетингу компанії Nokia в Україні.
Докладнішу інформацію про інші події в рамках проекту можна дізнатися у координатора проекту Анни Смирнової:
Британська Рада в Україні
вул. Григорія Сковороди, 4/12,
тел. (044) 490-56-00,
e-mail: reporter@britishcouncil.org.ua
Про Британську Раду
Британська Рада є міжнародною організацією Сполученого Королівства у галузі освітніх можливостей та культурних стосунків. У Британській Раді близько 7500 працівників у представництвах, навчальних центрах та бібліотечно-інформаційних центрах в 233 містах і містечках 109 країн і територій світу. Ми розвиваємо стосунки та взаєморозуміння між народами у Сполученому Королівстві та інших країнах і сприяємо визнанню британських творчих ідей і надбань. У своїй діяльності ми зосереджуємося на творчості, освіті та громадянському суспільстві. Ми неполітична організація, яка діє «на відстані витягнутої руки» від уряду.
ІМІ
|
|
10 жовтня 2006 р. на прес-конференції Британської Ради в Україні та компанії Nokia в Україні було офіційно оголошено про початок спільного проекту «Громадянська журналістика» і конкурсу громадянської журналістики «Європейський вибір – я очевидець».