Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


5 червня 2008

Триває програма грантів для журналістів, які проводять антикорупційні розслідування. Термін приймання заявок подовжено до 31 жовтня

Facebook Twitter LiveJournal

В Україні триває масштабна програма надання індивідуальних грантів для журналістів, які проводять розслідування у сфері корупції. Орієнтовна гранична сума гранту для підготовки друкованих матеріалів - $1000, для теле- або радіопрограм (сюжетів) - $2000.

Ця програма відбувається в рамках проекту "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна" при адмініструванні Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП). До участі у програмі запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, незалежно від досвіду проведення розслідувань. Головним фактором участі в програмі є наявність перспективної теми розслідування, пов'язаної з фактами корупції, а також потенційна можливість провести розслідування у прийнятний термін та готовність надати громадськості якісний, цікавий, суспільно важливий журналістський матеріал.

Якщо у Вас є така тема, натхнення та відповідний рівень професіоналізму, але для реалізації задуму не вистачає фінансових ресурсів - вам допоможе Програма індивідуальних грантів. За допомогою отриманих коштів ви зможете покрити витрати на послуги зв'язку, поїздки, транспорт, проведення експертиз, необхідні для здійснення антикорупційного розслідування, а також компенсувати витрати власного часу та сил за рахунок певного гонорару.

На додаток до фінансової підтримки, в рамках програми журналістам будуть доступними методично-консультативна допомога експертів з технології проведення журналістських розслідувань та досвідчених медіа-юристів, які проведуть допублікаційну експертизу підготовлених матеріалів. Допублікаційна експертиза проводиться з метою усунення  конфліктів із законом та негативних правових наслідків для журналіста та ЗМІ, в яких будуть оприлюднені результати розслідувань. 

Заявки на фінансування проекту розслідування встановленого зразка, додаткові запитання просимо надсилати на електронну адресу expert@irrp.org.ua, на телефон-факс (044) 289-07-25. Для отримання форми заявки електронною поштою та з запитаннями можна звертатись за номерами (067) 803-34-36, (067) 234-42-16 або (067) 723-45-39. Поштова адреса громадської організації "Інститут розвитку регіональної преси" - 01601 Київ, Печерський узвіз 3, каб. 404.

До подачі заявки просимо вас ознайомитися із двома документами (електронні версії можна завантажити на сайтах http://www.irrp.org.ua/ и www.action-msi.org.ua (в розділі "Гранти для ЗМІ"):

·         Формою заявки на підтримку проекту розслідування

·         Положенням про умови та особливості участі у програмі індивідуальних грантів для журналістів, що проводять розслідування у сфері корупції.

Заявка, що подається журналістами, має відповідати наступним  критеріям:

  • Розслідування відкриє нову важливу інформацію, яка представляє суспільний інтерес та розкриває факти корупції;
  • Розслідування базується на чіткій попередній домовленості про оприлюднення не менш ніж в одному виданні або ТРК (бажано - у кількох ЗМІ);
  • Журналіст(и), який проводитиме розслідування, вже має доступ до ключової  інформації (джерел, документів), а доступ до додаткової інформації є достатньо вірогідним;
  • Розслідування не передбачає виникнення неприпустимих ризиків для журналістів та ЗМІ;
  • Журналіст(и), працюючи над розслідуванням, суворо дотримується професійних та етичних стандартів;
  • Результати розслідування будуть оприлюднені у прийнятний термін;  
  • Журналісти/редактори, які мають відношення до розслідування, надішлють  підготовлені матеріали на попередню юридичну експертизу з метою уникнення  конфліктів із законом та правових наслідків;
  • Бюджет розслідування відповідає параметрам програми індивідуальних грантів.  

Заявки розглядаються та ухвалюються Експертною Радою, яка засідатиме і прийматиме рішення по кожній новій заявці кожного місяця. Перше засідання Ради відбулося на початку грудня 2007 року. Отже, прийом заявок на підтримку проектів розслідувань триває безперервно. З дня отримання Програмою заповненої форми до прийняття рішення Ради проходитиме приблизно один місяць. Останній термін подачі заявок - орієнтовно 31 жовтня 2008 року.

Орієнтовна гранична сума гранту для журналістів друкованих видань та інтернет-ЗМІ не перевищує $1000, для журналістів ТРК - $2000 (податки розраховуються Програмою окремо). У певних випадках Програма може робити виключення із цього правила.    

Пріоритет матимуть заявки на теми, пов'язані із фактами корупції в органах судової влади, регуляторної та дозвільної систем, у навчальних закладах, з порушеннями професіональних та етичних стандартів при наданні державних послуг. Проте, тематика підтримуваних розслідувань не вичерпується цим переліком пріоритетних сфер.

Проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна" (www.action-msi.org.ua) реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI)  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації "Виклики тисячоліття" (МСС). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу та суспільних інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, які були виявлені урядом України в рамках програми співпраці з Корпорацією "Виклики тисячоліття". Проект "Гідна Україна" складається з трьох основних компонентів: 1) підтримка представлення та захист суспільних інтересів; 2) журналістські розслідування та інші антикорупційні ініціативи з боку ЗМІ; 3) моніторинг стану корупції й результатів антикорупційних ініціатив українського уряду та організацій громадянського суспільства. 




Коментарі

Додати коментар