Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


16 червня 2007

Шустер і Безлюдна хочуть об'єднати українців

Facebook Twitter LiveJournal

Savik Shuster
14 червня генеральний продюсер телеканалу "Інтер" та телеведучий Савік Шустер презентували новий телевізійний проект "Великі українці", що створюватиметься за форматом Бі-Бі-Сі "100 великих британців" (100 Greatest Britons). Ліцензію на виробництво цього формату придбав канал "Інтер".
За словами генерального продюсера каналу Ганни Безлюдної, це перший випадок купівлі українським телеканалом некомерційного дорогого формату соціально-просвітницького спрямування. Основною метою програми вона називає об'єднання української нації. "Це великий мультимедійний подієвий загальнонаціональний проект, який якщо й не дивитимуться, то точно обговорюватимуть", - каже Ганна Безлюдна. Суми, заплаченої за ліцензію, канал не розкриває, але пані Безлюдна, відповідаючи на запитання журналістів, натякнула, що "про мільйони не йдеться" .     

Ліцензію на виробництво формату вже купили у Бі-Бі-Сі Росія, Німеччина, Франція, США, Фінляндія та інші країни, кожна з яких адаптуватиме проект до своїх реалій. Наприклад, у Німеччини дуже переживали, щоб до десятки лідерів не втрапили нацистські лідери, і назвали проект "Наші найкращі". У Росії через втручання влади проект завершився, ще не встигнувши розпочатись. Отже, Савікові знову випадає вести в Україні програму, заборонену в Росії :) Через бурхливі дебати проект було закрито ще до завершення у Південноафриканській республіці.  Савік Шустер зазначив, що втілення проекту за форматом 100 Greatest Britons – його давня мрія, яку йому так і не пощастило втілити в Росії. Його не бентежить той факт, що шоу вестиме не-українець: за словами ведучого, це дозволить йому бути об'єктивнішим, до того ж, він захоплюється історією і охоче вів би подібні шоу в будь-якій країні. Перше, що робить Савік, приїхавши в нову країну – вивчає її історію, тож зараз він посилено вивчає історію України.     

Формат незвичний тим, що у визначенні великих українців, які мали вплив на становлення сучасної незалежної України, братиме участь найширше коло українців. Адаптація проекту до українських реалій полягатиме в тому, що спершу глядачі самі визначать критерії, за якими згодом добиратимуть кандидатів. Наступний етап – голосування за десятку найкращих.  У Великій Британії, наприклад, зупинились на таких п'яти критеріях: спадщина, розум, лідерство, мужність і співчуття. В Україні, можливо, критерій співчуття замінить толерантність. Утім, це визначатиме народ, думку якого запитуватимуть різними гляхами – телефоном, електронною поштою, sms, через безкоштовні купони в наймасовіших газетах. Крім того, до проекту залучатимуться відомі особи сучасної України, наприклад, наукові експерти. "Важливим є якомога масовіше представництво країни, тому цей проект ітиме на головному телеканалі України", - зазначила генпродюсер "Інтера".  

Формат Бі-Бі-Сі передбачає зйомки документальних фільмів та шоу в студії. Проте, як саме все проходитиме в Україні, організатори ще до кінця не вирішили. Відомо, що проект розпочнеться восени, скоріш за все, вже після завершення виборчої кампанії.  Савік Шустер сподівається на дискусію, в якій візьме участь найширше коло людей, зокрема й журналісти.  "Ми повинні зараз відповісти на наступні запитання: що потрібно, щоб стати великим українцем, яка ціна величі, які недоліки були у великих, які особливості української величі, що потрібно, щоб залишитися в серцях українців, чим відрізняються великі українці від великих людей інших країн", – сказав Савік.  Згідно з ліцензією, результати голосування повинні бути відкриті (нагадаємо, нерозголошення результатів через правила ліцензії Бі-Бі-Сі було однією з проблем проекту "Танці з зірками" на "1+1"). Представлятимуть глядачам десятку великих українців будут відомі в сучасній Україні особи (англійці звуть їх "адвокатами") – шоумени, телеведучі абощо. Результати голосування за десятку лідерів можуть бути зовсім несподіваними – серед лідерів можуть з'явитись далеко не найвідоміші прізвища.

Прорахувати результати наперед практично неможливо. Наприклад, французи, яких вважають дуже заполітизованою нацією, обрали до топ-десятки лише одного політика – Шарля де Ґолля. Тим часом, у десятці американців, навпаки, семеро президентів США.  На думку Ганни Безлюдної, одним із головних завдань у реалізації проекту є відхід від стереотипів. "Попросіть будь-якого українця назвати прізвище великого співвітчизника, і половина назве Тараса Шевченка. Ми хочемо згадати й інших", - пояснює вона. Утім, генпродюсер "Інтера" розраховує на великі рейтинги (була названа цифра – частка 35%) та приплив рекламодавців, що, як наголосив Савік Шустер, дозволить проекту бути незалежним. 

"Це проект для великого каналу, і це головна причина того, що я пішов з ICTV. Ми вели з "Інтером" переговори про цей проект протягом року", - розповів Савік. За його словами, перехід відбувся "заради професійного зростання". Ганна Безлюдна, як виявилось, була першою з українських журналістів, із ким він познайомився, прибувши в Україну два роки тому. Вона підшукала йому вчителя української мови, яку він тепер чудово розуміє. "Великих українців" не зможуть дивитись за кордоном – ліцензію купив саме "Інтер", а не "Інтер плюс", що мовить поза межами України.  Для проекту на каналі збудують нову велику студію. Та до початку промо-кампанії організатори воліють не розкривати всіх деталей.  На запитання "ТК", чому серед ущент заповненої журналістами зали "Інтерфаксу" лише дві телевізійні камери ("1+1" та "Інтера"), Ганна Безлюдна відповіла, що, напевно, телеканали бояться конкуренції. "Хоча я б на їхньому місці прислала свої знімальні групи, бо запуск такого проекту в Україні є справді безпрецедентним", - зауважила вона.   Інший проект Савіка Шустера на "Інтері" - велике політичне шоу – повинен стартувати вже у серпні. 

Джерело:
http://www.telekritika.kiev.ua


Коментарі

Додати коментар