|
|||||||||||
Партнери УАВПП |
11 серпня 2008
Порядок державної реєстрації друкованих ЗМІЗагальна інформація Друковані засоби масової інформації (преса) в Україні – це періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію. Друковані засоби масової інформації в Україні видаються державною мовою, а також іншими мовами. Особа, яка заснувала друкований засіб масової інформації, є його засновником. Особи, які об’єдналися з метою спільного заснування видання, вважаються його співзасновниками. Державній реєстрації згідно з частиною другою ст. 11 Закону підлягають усі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу їх виготовлення. Законодавчі акти, що регулюють порядок державної реєстрації друкованих засобів масової інформації Порядок державної реєстрації друкованих засобів масової інформації регулюється: Законом України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні",
Право на заснування друкованого ЗМІ Право на заснування друкованого засобу масової інформації належить:
Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації залежно від сфери розповсюдження Державна реєстрація друкованих засобів масової інформації залежно від сфери розповсюдження здійснюється:
Зразок заяви про реєстрацію (перереєстрацію) друкованого засобу масової інформації (зразок) Згідно із Законом "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" прошу (симо) зареєструвати (перереєструвати у зв’язку із зміною засновника, назви, мови, сфери розповсюдження видання) періодичне (або таке, що продовжується) друковане видання). Повідомляємо необхідні дані:
У разі зміни юридичної адреси, банківських реквізитів, адреси редакції, виду, програмних цілей або тематичної спрямованості, періодичності випуску, обсягу та формату видання, статусу видання, виду видання за цільовим призначенням, вказаних у заяві, зобов’язуюсь (ємося) протягом місяця, з дня, коли такі зміни відбулись, повідомити реєструючий орган, в т. ч. Внести зміни до правоустановчих документів. Заява подається державною мовою у друкованому вигляді на аркуші формату А4 за підписом засновників (співзасновників) або уповноважених ними осіб (для засновників – юридичних осіб підписи уповноважених осіб засвідчуються печаткою).
Строки розгляду заяви Заява розглядається у місячний строк з дня її одержання. За результатами розгляду заяви приймається одне з таких рішень:
У разі виявлення відсутності (неточного або неправильного зазначення) в заяві відомостей, які передбачені Законом та Положенням, реєструвальний орган у десятиденний строк письмово повідомляє про це засновника (співзасновників). Зупинення строку розгляду заяви про державну реєстрацію допускається реєструвальним органом не більше ніж на три місяці, якщо:
Зупинений строк розгляду заяви про державну реєстрацію друкованого ЗМІ поновлюється з дня, коли заявник письмово повідомить реєструвальний орган про усунення причин, що перешкоджали державній реєстрації видання. Відмова в державній реєстрації друкованого ЗМІ Відмова в державній реєстрації друкованого ЗМІ можлива виключно з підстав, установлених статтею 15 Закону, а саме:
У разі неподання засновником (співзасновниками) протягом трьох місяців письмового повідомлення про усунення причин, що перешкоджали державній реєстрації видання, реєструвальний орган залишає заяву без розгляду та письмово повідомляє про це засновника (співзасновників). У разі, якщо є установлені Законом підстави для відмови в державній реєстрації друкованого ЗМІ, реєструвальний орган готує правовий висновок про відмову в державній реєстрації друкованого ЗМІ з викладенням підстав відмови – конкретних положень законодавства України. У преамбулі наказу вказуються норми Закону, які стали підставою для відмови в державній реєстрації, у пунктах наказу викладається рішення реєструвального органу та роз’яснюється порядок оскарження рішення до суду. Копія наказу про відмову в державній реєстрації друкованого ЗМІ надсилається заявникові супровідним листом за підписом керівника Департаменту, територіального органу юстиції на адресу одного із засновників, зазначену в заяві в установлений законом строк. Рішення про відмову в державній реєстрації друкованого ЗМІ або порушення встановленого статтею 13 Закону порядку розгляду заяви про державну реєстрацію друкованого ЗМІ може бути оскаржене засновником (співзасновниками) у суді. Реєстраційний збір за державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації У разі прийняття рішення про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації орган реєстрації письмово повідомляє про це засновнику (співзасновникам) та вказує йому (їм) про необхідність сплатити реєстраційний збір за видачу свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. Після прийняття рішення реєструючим органом про державну реєстрацію(перереєстрацію) друкованого засобу масової інформації реєстраційний збір сплачується у встановленому розмірі на поточний рахунок 31117054700011 УДК у Шевченківському районі м. Києва (одержувач), код 26077968, МФО 820019. Засновник (співзасновники) сплачує реєстраційний збір протягом одного місяця з дня одержання письмового повідомлення органу реєстрації про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації (повідомлення надсилається на юридичну адресу засновника (співзасновників) або адресу, на яку вони безпосередньо вкажуть у заяві). Реєстраційний збір справляється у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1287. За державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації установлений збір у таких розмірах: а) свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації із загальнодержавною, регіональною та/або зарубіжною сферою розповсюдження - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; При цьому:
Збір за перереєстрацію друкованого засобу масової інформації чи видачу дубліката свідоцтва У разі перереєстрації друкованого засобу масової інформації за видачу свідоцтва справляється збір у розмірі 50 відсотків установленого реєстраційного збору. За видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію періодичного друкованого видання або інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності справляється збір у розмірі 20 відсотків установленого реєстраційного збору.
Видача свідоцтва про реєстрацію друкованого ЗМІ Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації видається засновнику (співзасновникам) після сплати реєстраційного збору та надання відповідного платіжного документа, який залишається органу реєстрації. Друкований засіб масової інформації вважається зареєстрованим з дня видачі свідоцтва про реєстрацію. Дні і години прийому громадян відділом державної реєстрації друкованих засобів масової інформації Департаменту легалізації та регулювання діяльності бюро кредитних історій: - видача свідоцтв про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації та свідоцтв про державну реєстрацію інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності бюро кредитних історій відбувається з понеділка по четвер з 10.00 до 13.00 за адресою: м. Київ, пров. Рильський, 10, тел. (044) 271-17-39; - день консультацій четвер з 10.00 до 17.00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) за адресою: м. Київ, пров. Рильський, 10, тел. (044) 271-17-39.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО НАЗВИ ДРУКОВАНОГО ЗАСОБУ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, ЗАСНОВНИКІВ, МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ РЕДАКЦІЇ ТА ЮРИДИЧНОЇ АДРЕСИ Для отримання інформації щодо назви друкованого засобу масової інформації, засновників, місцезнаходження редакції та юридичної адреси необхідно звертатись до ДП «Інформаційний центр» за адресою: 04050 м. Київ, вул. Мельникова, 81 літ. А. Інформацію з цього питання можна також отримати в Інтернеті на веб-сайті ДП «Інформаційний центр» за адресою http://www.informjust.ua/?do=section_recurse&pid=registers_19&sort=a
ДО УВАГИ ЗАСНОВНИКІВ ДРУКОВАНИХ ЗМІ Відповідно до статті 16 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" засновник зберігає право розпочати випуск друкованого засобу масової інформації протягом одного року з дня одержання свідоцтва. В разі пропуску цього строку без поважних причин, свідоцтво про державну реєстрацію втрачає чинність. Підтвердженням про вихід у світ друкованого засобу масової інформації є, як встановлено статтею 33 зазначеного Закону, контрольні примірники періодичних видань, які безоплатно надсилаються редакцією засновникові і реєструючому органу. Враховуючи вищенаведене, та відповідно до статті 16 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" у разі ненадсилання до реєструючого органу протягом року контрольних примірників видань, Міністерство юстиції України, Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі мають підстави прийняти рішення про визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації таким, що втратило чинність. Крім того, у зв’язку із допущенням технічної помилки при розміщенні зразків заяв про державну реєстрацію друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності пропонуємо розмістити їх у належному порядку. КоментаріДодати коментар |
Державній реєстрації згідно з частиною другою ст. 11 Закону підлягають усі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу їх виготовлення.