Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


9 лютого 2009

Голова кременчуцького адмінсуду вибачився під журналістом за дії підлеглого судді

Facebook Twitter LiveJournal

Голова Автозаводського районного суду міста Кременчука (Полтавська область) Микола Ященко приніс вибачення журналістові Миколі Фельдману, котрому 27 січня цього року суддя цього ж суду Сергій Нестеренко заборонив бути присутнім під час судового засідання. Про це «ТК» повідомила Незалежна медіа-профспілка, членом комітету якої є потерпілий.

Нагадаємо, 27 січня 2008 року суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука (Полтавська область) Сергій Нестеренко заборонив присутність на відкритому процесі журналіста Миколи Фельдмана. При цьому, за словами журналіста, суддя вдався до фізичного примусу, буквально виставивши потерпілого за двері. Останній звернувся до голови суду зі скаргою на дії підлеглого та приступив до підготовки звернення до прокуратури.

НМПУ надала ТК копію листа-відповіді, що його отримав Микола Фельдман від голови Автозаводського районного суду міста Кременчука Миколи Ященка. У листі останній визнає факт порушення прав журналіста та приносить вибачення. При цьому він характеризує порушення як «вимушене», посилаючись на незадовільні умови праці суддів, котрі вимущені значну частину справ розглядати у власних кабінетах, де немає умов для розміщення всіх бажаючих бути присутніми при розгляді справ. Також пан Ященко зазначає, що з усіма суддями була проведена бесіда з метою недопущення подібних інцидентів у майбутньому.

Зі свого боку, пан Фельдман розцінює викладене у листі як фактичне визнання головою суду факту порушення прав журналіста і підтвердження своєї позиції, викладеної у заяві до прокуратури, де він просить порушити проти судді Нестеренка кримінальну справу за ст.171 Кримінального кодексу України («Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»).

джерело: «Телекритика»




Коментарі

Додати коментар