Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


27 березня 2014

Деякі нововведення виборчого законодавства.

Facebook Twitter LiveJournal

22 березня набули чинності останні зміни до Закону України «Про вибори Президента України». (проект Закону № 3224-д) надалі – Закон.

Деякі нововведення виборчого законодавства.

Для видавців основні новацій наступні:

1) Змінився порядок оприлюднення розцінок на розміщення передвиборчої агітації ст. 63 Закону. У тому числі передбачено необхідність для приватних ЗМІ, надрукувати розцінки у державних (комунальних ЗМІ) залежно від сфери розповсюдження. Нові вимоги стосуються загального порядку підготовки до виборів. Наразі триває підготовка позачергових виборів Президента ст. 90 Закону. Виданням, що раніше опублікували розцінки на сторінках власного видання не варто турбуватися про додаткову публікацію, оскільки для позачергових виборів така вимога відсутня: ч.6 ст. 90 Закону «Засоби масової інформації усіх форм власності не пізніш як за сімдесят вісім днів до дня виборів зобов’язані опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу та розцінки вартості одиниці друкованої площі.»

2) Уточнено статтю 7 Закону Таємність голосування, відтепер заборонено:

- Фотографування, відео фіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців, в тому числі - особисто виборцем в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, забороняється і є порушенням таємниці голосування.

При цьому виборцям не заборонено у будь-який спосіб демонструвати волевиявлення поза межами приміщення для голосування.

3) Додано новий розділ Закону VII- I «Інформаційне забезпечення виборів», що встановлює ряд нових правил для ЗМІ підчас виборів:

- ЗМІ при поширенні інформації про вибори, що не є агітацією, мають дотримуватися об'єктивності, неупередженості, збалансованості, достовірності, повноти і точності інформації. Ст. 56-5 Закону частково деталізує ці вимоги, а саме: «3. Засоби масової інформації мають збалансовано висвітлювати коментарі всіх партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів на пост Президента України щодо подій, пов'язаних із виборами.» Йдеться про те, що у випадку розміщення інформації про вибори ЗМІ повинні намагатися розміщувати коментарі всіх учасників виборчого процесу.

4) Врегульовано особливості поширення інформації про результати опитування громадської думки, пов'язаного з виборами.

ЗМІ публікуючи результати опитування зобов'язані зазначати повну назву організації, що проводила опитування, замовників опитування, а також інші відомості,  його час, територію, розміру та способу формування вибірки, методу опитування, точного формулювання питань

Забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами,

-        протягом останніх двох днів перед днем виборів (перед днем повторного голосування).

-        під час голосування до його закінчення.

Способи проведення опитувань виборців щодо їх волевиявлення під час голосування повинні забезпечувати збереження таємниці голосування опитуваного виборця. Тобто у публікаціях не дозволяється вказувати особу та результат її голосування.

 

Здійснення моніторингу законодавства стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю УАВПП та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

 

УАВПП.




Коментарі

Додати коментар