Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


9 вересня 2013

Огляд проектів законодавства за серпень - вересень 2013 року.

Facebook Twitter LiveJournal

За період  серпень - вересень 2013 року до моніторингу УАВПП потрапило 3 ініціативи, що стосуються діяльності засобів масової інформації.

02.09.2013 внесено законопроект №3098-1 про внесення змін до статті 359 Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за незаконне виготовлення спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Зазначений проект заслуговує на підтримку, оскільки спрощує життя всім небайдужим до новітніх аудіо та відео записуючих пристроїв. Основний зміст законопроекту виключення із переліку кримінально караних діянь придбання та застосування спец засобів, натомість злочином буде вважатися незаконне виготовлення таких засобів.

Це особливо актуально з огляду на декілька гучних справ про притягнення до відповідальності журналістів та правозахисників за застосування нібито заборонених прихованих засобів аудіо та відео запису. Зазначимо, що вище перелічені засоби на сьогодні широко представлені у роздрібній мережі (це різноманітні ручки, брелоки, чи іші предмети з вбудованими камерами та диктофонами).

У випадку прийняття законопроекту покарати за придбання та використання такого предмету не зможуть, натомість відповідальність нестиме виробник.

 

Протягом першого тижня вересня зареєстровано 3 проекти постанови щодо законопроектів про роздержавлення.

Зі змісту постанов можна зробити висновок про те, що профільний комітет з питань свободи слова та інформації у питання роздержавлення планує зосередитись на доопрацюванні законопроекту № 2600 в той час як інші будуть відкликані.

2600/П від 04.09.2013 Проект Постанови про напрвлення на доопрацювання в комітет проекту Закону України про реформування друкованих засобів масової інформації – передбачає прийняти за основу проект Закону України про реформування друкованих засобів масової інформації (реєстр. № 2600), поданий народними депутатами України Томенком М.В., Рауповим Р.Б., Мірошніченком І.М., Курпілем С.В., Баграєвим М.Г.

№ 2093а/П від 04.09.2013 Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про реформу державної та комунальної преси – передбачає відхилення проекту Закону України про реформу державної та комунальної преси (реєстр. № 2093а), поданий народними депутатами України Курпілем С.В. та Геращенко І.В.

2600-1П від 04.09.2013 Проект Постанови про повернення суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації – передбачає повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації (реєстр. № 2600-1), поданий народним депутатом України Княжицьким М.Л.

 

Міністерством інфраструктури України за поданням Міністерства юстиції підготовлено проект наказу про скасування Наказу № 169/81/492 «Про затвердження Правил розповсюдження періодичних друкованих видань». Припинення дії Наказу без одночасного затвердження нових Правил розповсюдження періодичних друкованих видань призведе до зриву передплатної кампанії, що саме розпочинається та неконтрольованих дій національного оператора в частині доставки преси. Діючими правилами зокрема урегульовано: порядок здійснення переплати на території України та, головне, взаємовідносини видавців з операторами доставки УДППЗ «Укрпошта» та ДП «Преса», порядок формування передплатних каталогів, строки передплати, порядок приймання та експедирування ЗМІ, умови розрахунків між видавцями та розповсюджувачами, тощо. Як зазначається у пояснювальній записці Міністерства юстиції, у разі відміни правил, питання розповсюдження преси будуть урегульовані господарськими договорами. На нашу думу зважаючи на практичну монополію національного оператора поштового зв’язку, не варто очікувати на ефективність такої практики для видавців.

 

 

УАВПП.

 

Моніторинг здійснено за підтримки Українського медійного проекту «У-Медіа», що виконується Інтерньюз Нетворк завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)».

 




Коментарі

Додати коментар