Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


22 червня 2012

Парламент готується ліквідувати НЕК

Facebook Twitter LiveJournal

Протягом останніх двох тижнів, відбулося 2 події, які переконливо свідчать про те, що влада готова підтримати вимоги громадськості та ліквідувати Національну експерту комісію з питань суспільної моралі.


19.06.2012 - парламент підтримав включення до порядку денного Проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду) №10447 від 10.05.2012р. який має ліквідувати НЕК.


21.06.2012 – було знято з розгляду законопроект №7132, що мав надати НЕК більше повноважень


УАВПП минулого тижня реалізувало інформаційну кампанію щодо підтримки законопроекту №10447 про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду) від 10.05.2012р. Ми звернулися особисто до кожного депутата та надали тези щодо необхідності ліквідації комісії. Окрім того представники фракцій та інші депутати отримали наочні приклади безглуздих рішень комісії, щодо заборони чи обмеження популярних друкованих видань. Очікуємо, що голосування відбудеться найближчим часом та відповідатиме інтересам громадськості. Ми вже отримали ряд листів підтримки та відповідей з ВР України (В Додатках)


5 причин чому НЕК має бути ліквідовано:



• НЕК це орган цензури, за 2009 – 2012 роки Комісія винесла більше 30 обмежуючих рішень щодо преси. Видання побоюючись відповідальності обмежують самі себе друкуючи матеріали, стали менш привабливим для читача. 


• НЕК є зайвим в системі органів державної влади. Нагляд за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі, здійснюють: Міністерство культури і мистецтв України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Міністерство юстиції України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. НЕК фактично дублює їх функції, не рідко видаючи висновки, що суперечать позиції спеціалізованих органів та громадськості в наслідок чого виникає правова плутанина та численні судові скарги.


• Відсутні вимірювані результати корисної роботи комісії. 


В той же час витрати Державного бюджету на діяльність значні: 


2009 р. 3,7 млн.


2010р. 4,7 млн.


2011р. 4,5 млн.


Всього більше 13 мільйонів гривень.


• Орган цензури ЗМІ не може існувати у країні, яка визнає та гарантує громадянам свободу слова та інформації. У грудні 2008 року безпрецедентне рішення НЕК щодо газети «Блік» викликало протест зі сторони Всесвітньої асоціації газет та журналів WAN-IFRA та звернення до тодішнього Уряду України.


• Необхідність ліквідації НЕК прямо випливає з діючих нормативних актів.  Указом Президента України №1085/2010 від 9 грудня 2010 року Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади України. 



                   


 


 


УАВПП


 


 


[ 1041 KB ]
[ 1637 KB ]
[ 1243 KB ]
[ 925 KB ]


Коментарі

Додати коментар