Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


8 червня 2023

Річна програма Фонду сприяння демократії Посольства США в Києві

Facebook Twitter LiveJournal

Державний Департамент США

Посольство США, КИЇВ

Оголошення грантового конкурсу

Назва конкурсу: Річна програма Фонду сприяння демократії Посольства США в Києві

Номер оголошення: PAS-Ukraine-FY23-04 - DemCom Annual Program Statement

Кінцевий термін подачі заявок: термін подачі необмежений у часі

Номер CFDA: 19.900

Загальна доступна сума: $800,000

Максимальна сума гранту: $250,000

А. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Києві (PAS) Державного департаменту США радий повідомити про наявне фінансування через програму малих грантів Фонду сприяння демократії. Це опис річної програми, в якому зазначені наші пріоритети фінансування, стратегічні теми, на яких ми зосереджуємось, і процедури подання заявок на фінансування. Уважно дотримуйтеся усіх наведених нижче інструкцій.

Мета малих грантів: грантова програма Фонду сприяння демократії запрошує подавати проектні заявки, які спрямовані на розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості в Україні, сприяють відкритим і конкурентоспроможним політичним та економічним системам, а також захисту прав людини. Ми зацікавлені підтримати ініціативи, які вирішують найгостріші проблеми в Україні, включаючи права ветеранів, права людей з обмеженими можливостями, захист інших уразливих верств населення, а також боротьбу з корупцією та забезпечення підзвітності та прозорості державних органів влади.

Програма Фонду сприяння демократії відкрита до проектних заявок, які відповідають цілям програми і включають такі компоненти, але не обмежуються лише ними:

• Захист прав людини, в тому числі прав ветеранів, прав сімей загиблих українських воїнів, осіб, які пережили російський полон, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших незахищених верств населення;

• Підтримка зусиль, спрямованих на відродження та реконструкцію звільнених територій Україні;

• Розширення можливостей новостворених неурядових організацій в Україні та сприяння залученню громадськості, сприяння діяльності неурядових організацій та ініціатив у звільнених регіонах України;

• Сприяння прозорій діяльності державних органів влади та боротьбі з корупцією (з фокусом на регіональному рівні);

• Підвищення обізнаності громадян України щодо потенційних викликів, пов’язаних із війною (наприклад, мінна освіта цивільного населення);

• Сприяння громадянській освіті та громадській активності (особливо серед молоді).

Цілі програми:

- Сильна, стійка Україна успішно протистоїть російській агресії та його впливу;

- Україна просуває свої політичні та економічні реформи, спрямовані на європейську інтеграцію, з більш прозорим та підзвітним державним управлінням, створюючи менш корумповану, більш демократичну, енергетично безпечну та процвітаючу Україну;

- Україна притримується спільних цінностей і реформ, орієнтованих на подальшу інтеграцію в європейські структури.

Учасники та цільова аудиторія:

Громадські активісти, представники місцевої та центральних органів влади, представники та лідери вразливих груп населення, журналісти, особи, які приймають рішення, регіональні чи національні лідери думок.

Наступні типи програм не підлягають фінансуванню:

• Програми, пов'язані з партійно-політичною діяльністю;

• Благодійна діяльність;

• Будівельні програми;

• Програми, що підтримують певну релігійну громаду чи рух;

• Кампанії зі збору коштів (фандрейзингові кампанії);

• Лобіювання конкретних законів або програм;

• Наукові дослідження;

• Програми, призначені в основному для інституційного розвитку окремої організації; або

• Програми, які дублюють вже існуючі програми.

Законодавчі підстави для виділення фінансування, вид і рік фінансування:

Повноваження щодо фінансування визначені Законом США про іноземну допомогу. Джерело фінансування – фонди AEECA на 2023 фінансовий рік.

B. ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАННЯ ГРАНТУ ВІД ФЕДЕРАЛЬНОГО УРЯДУ

Тривалість проекту: 5-12 місяців

Кількість грантів: до 20 залежно від якості поданих заявок

Сума гранту: від мін. 25 000 до макс. 250 000 доларів США

Загальне доступне фінансування: 800 000 дол. США

Тип фінансування: FY/23 AEECA

Очікувана дата початку програми: 1 вересня 2023 року

Оголошення цього конкурсу не зобов’язує уряд США його профінансувати.

Тип фінансування: грант

Тривалість проекту: проекти повинні бути завершені продовж 12 місяців, або раніше.

С. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ТЕ, ХТО МОЖЕ БУТИ УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ:

1. Кандидати, які можуть претендувати на отримання фінансування

Подавати заявки можуть українські неурядові організації, зареєстровані відповідно до законодавства України, які мають досвід роботи у сфері реалізації проектів.

Прибуткові або комерційні організації, державні установи, іноземні організації, фізичні особи не мають права приймати участь в грантовому конкурсі.

2. Співфінансування

співфінансування не вимагається.

3. Інші вимоги до участі в конкурсі:

До розгляду приймається лише одна проектна заявка від організації. Якщо організація подасть декілька проектних пропозицій, жодна з них не буде приймати участь у конкурсі.

Для того, щоб мати право на отримання гранту, всі організації повинні мати унікальний ідентифікаційний номер (UEI), отриманий через сайт www.SAM.gov, а також мати дійсну реєстрацію на сайті www.SAM.gov. Будь ласка, зверніться до Розділу D.3 для отримання додаткової інформації.

D. ПРОЕКТНА ЗАЯВКА ТА СПОСІБ ЇЇ ПОДАЧІ

1. Адреса, за якою можна отримати пакет документів для подачі проектної заявки

Усі форми, які потрібно заповнити для участі в конкурсі, можна завантажити на сторінці Посольства США в Україні:

https://ua.usembassy.gov/education-culture/democracy-commission-small-grants-program

 

2. Складові частини та спосіб подачі пакету документів на грант

Просимо уважно дотримуватись усіх наведених нижче інструкцій. Проектні заявки, які не відповідають прописаним вимогам, не будуть розглядатися.

Складові частини проектної заявки

Дотримуйтеся наступних вимог:

• Проектна заявка відповідає цілям та завдання цього конкурсу

• Усі документи подані англійською мовою (учасники конкурсу можуть також на додачу до англійської заявки подати проектну заявку українською мовою)

• Усі видатки вказані в доларах США

• Пронумеровано усі сторінки

• Аркуші паперу у форматі А4

• Форматування Microsoft Word документів: одиничний відступ між рядками, шрифт Calibri, розмір шрифту 12.

Для участі в конкурсі обов’язково слід подати наступні документи:

1. Обов’язкові форми для заповнення:

• SF-424 (Заява організації на отримання федерального гранту) https://eca.state.gov/files/bureau/sf424_1.pdf

• SF-424A (Інформація про кошторис для програм не пов’язаних з будівництвом) https://eca.state.gov/files/bureau/sf424a-v1_0.pdf

• SF-424B (Заповнюється лише у випадку, якщо організація не зареєстрована в системі SAM.gov) https://www.sba.gov/sites/default/files/sf424b_non-contstruct_programs.pdf

2. Стислий опис проекту: окрема сторінка, на якій вказано повна назва організації, ПІП голови організації, дата подачі заявки на участь в конкурсі, назва проекту, тривалість проекту (очікуваний початок та кінець проекту), коротко описана мета проекту.

3. Проектна заявка (максимум 3 сторінки): проектна заявка має містити необхідну кількість інформації, щоб навіть ті, хто не знайомий з тематикою проекту, зміг зрозуміти його суть. Фонд сприяння демократії пропонує до заповнення форму проектної заявки (наявна на сторінці https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/). Ви також можете заповнити проектну заявку у довільній формі, але вона має включати наступні компоненти:

• Стислий опис проекту. Короткий виклад запропонованого проекту, включно з цілями проекту та очікуваними результатами.

• Інформація про організацію. І Опис попередньої та поточної діяльності організації, який демонструє здатність реалізувати проект, включно з інформацією про всі попередні гранти від Посольства США та / або інших урядових установ США.

• Постановка проблеми. Чіткий, короткий та обґрунтований виклад проблеми, яка потребує вирішення, та навіщо потрібен запропонований проект.

• Цілі та завдання проекту. "Цілі" пояснюють чого хоче досягти заявник. «Завдання» стосуються проміжних досягнень на шляху до цілей. Вони повинні бути досяжними та вимірюваними.

• Програмна діяльність. Опишіть програмну діяльність та те, як вона допоможе досягнути поставлених цілей.

• Методи та дизайн програми. Опишіть як працюватиме проект для вирішення заявленої проблеми та досягнення мети. По можливості надайте логічну модель.

• Календар заходів. Надайте графік виконання проектних заходів. Зазначте дату, час та місце проведення запланованих заходів та подій.

• Основний персонал: Імена, посади, роль в проекті та досвід / кваліфікація основного персоналу залученого до проекту. Вкажіть, яку частину їх робочого часу буде затрачено на реалізацію даного проекту.

• Партнери. Вкажіть назви та внесок ключових партнерських організацій.

• План моніторингу та оцінки програми. Це важливий компонент усіх успішних проектних заявок. Зазначте, як здійснюватиметься моніторинг виконання проекту, аби переконатись в тому, що всі заходи відбуватимуться вчасно, а також, яким чином буде здійснюватися оцінка програми на відповідність цілям проекту.

• Фінансування проекту після закінчення дії гранту. Бачення організації того, яким чином проект буде продовжуватися після закінчення тривалості гранту або наявність гарантій продовження фінансування з інших джерел (якщо такі наявні).

4. Обґрунтування видатків бюджету: Після заповнення форми кошторису SF-424A (див. вище) надайте окремий опис кожної з бюджетних підстатей. Див. розділ H. Інша інформація: Вимоги щодо подання бюджету наведений нижче для отримання додаткової інформації.

5. Додатки:

• Резюме основного персоналу, який бере участь в реалізації проекту (макс. 1 сторінка на людину)

• Листи підтримки від партнерів, в яких детально вказано їх роль та участь у проекті

• Копії реєстраційних документів організації

• Офіційні листи-дозволи, якщо вимагаються для проведення програмних заходів.

3. Унікальний ідентифікатор юридичної особи (UEI) та система управління грантами (SAM.gov)

Необхідні реєстрації:

Усі організації повинні мати унікальний ідентифікатор юридичної особи (UEI) і активну реєстрацію в SAM.gov. UEI є одним із елементів даних, передбачених публічним законом 109-282, Федеральним законом про підзвітність і прозорість фінансування (FFATA), для всіх федеральних грантів.

Примітка. З квітня 2022 року номер DUNS більше не потрібен для заявок на федеральну фінансову допомогу.

Згідно з 2 CFR 200, субгрантерам необхідно отримати номер UEI. Будь ласка, зверніть увагу, що UEI для субгрантерів не є обов'язковим під час подання заявки, але він буде необхідний до того, коли грант буде оброблений та/або направлений субгрантерам.

Примітка. Процес отримання або поновлення реєстрації SAM.gov може тривати від 4 до 8 тижнів. Будь ласка, розпочніть реєстрацію якомога раніше.

♦ Організаціям, розташованим за межами Сполучених Штатів і які не платять працівникам у Сполучених Штатах, не потрібна реєстрація EIN від IRS, але їм потрібен номер UEI перед реєстрацією на SAM.gov

♦ Зверніть увагу, що станом на листопад 2022 року та лютий 2022 року, відповідно, організаціям, розташованим за межами США, які не мають наміру подавати заявки на гранти Міністерства оборони США (МО США), більше не потрібно мати код комерційної та урядової організації НАТО (NCAGE) або код CAGE, щоб подавати заявки на отримання іноземної допомоги, не пов'язаної з МО США. Якщо організація-заявник знаходиться в процесі реєстрації і бажає видалити код CAGE або NCAGE зі своєї реєстрації на SAM.gov, заявник повинен подати заявку на отримання допомоги ("інцидент") до служби підтримки Federal Service Desk (FSD) онлайн на сайті www.fsd.gov, використовуючи наступне формулювання: "Я не маю наміру звертатися за фінансовою допомогою до Міністерства оборони. Я не бажаю отримати код CAGE або NCAGE. Я розумію, що мені потрібно буде закінчити свою реєстрацію після того, як цей інцидент буде вирішено, щоб моя реєстрація була активована".

Організації, які розташовані за межами Сполучених Штатів і НЕ планують співпрацювати з Міністерством оборони, повинні дотримуватися наведених нижче інструкцій:

Крок 1: перейти на SAM.gov, щоб отримати UEI та завершити процес реєстрації на SAM.gov. Реєстрацію SAM.gov потрібно щорічно поновлювати.

Організації, які розташовані за межами Сполучених Штатів і планують співпрацювати з Міністерством оборони на додаток до Державного департаменту, повинні дотримуватися наведених нижче інструкцій:

Крок 1. Подайте заявку на отримання коду NCAGE, дотримуючись інструкцій на веб-сайті NSPA НАТО, посилання на яке наведено нижче:

Домашня сторінка NCAGE: https://eportal.nspa.nato.int/AC135Public/sc/CageList.aspx

Інструмент запиту коду NCAGE (NCRT):

Винятки

Винятком від отримання унікального ідентифікатора юридичної особи UEI та реєстрації на sam.gov може бути дозволено в кожному окремому випадку, якщо:

• Ідентичність заявника має бути захищена через потенційну загрозу його місії, статусу організації, співробітників або особам, яких обслуговує заявник.

• Для заявника, якщо федеральна агенція приймає рішення, що існують невідкладні обставини, які забороняють заявнику отримати унікальний ідентифікатор юридичної особи та завершити реєстрацію SAM до отримання федерального гранту. У таких випадках федеральні агентства повинні вимагати від одержувача отримати унікальний ідентифікатор юридичної особи та завершити реєстрацію SAM впродовж 30 днів з дати отримання федерального гранту.

Організації, які подають запит на звільнення від вимог UEI або SAM.gov, повинні надіслати електронного листа на контактну особу, вказану в NOFO, щонайменше за два тижні до кінцевого терміну подачі заявок з обґрунтуванням свого запиту. Схвалення на звільнення від вимог SAM.gov має надійти від уповноваженого грантового офіцера до того, як заявка буде прийнята до розгляду.

4. Дати та час подання

Програма малих грантів Фонду сприяння демократії прийматиме проектні заявки впродовж року та оцінюватиме їх на основі кількості поданих заявок.

5. Обмеження фінансування

Фінансування може бути спрямоване лише на користь громадян України на території України. Фінансування не може бути витрачено на політичні цілі, а також на заклики до дій, що суперечать офіційній позиції Державного департаменту США.

6. Інші вимоги до подання

Усі документи проектної заявки необхідно надіслати електронною поштою на адресу KyivDemGrants@state.gov

E. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЦЕДУРУ РОЗГЛЯДУ ПРОЕКТНИХ ЗАЯВОК

1. Критерій

Кожна заявка буде розглянута, беручи до уваги наступні критерії відбору:

Якість та реальність втілення ідеї проекту: Ідея проекту добре розроблена і надана детальна інформація щодо того, як виконуватиметься проект. Опис проекту містить реальні часові рамки реалізації.

Організаційна спроможність та перелік попередніх грантів: Організація має досвід у зазначеній сфері та має механізм внутрішнього контролю для управління грантовими коштами. Це означає мати систему фінансового управління та банківський рахунок.

Поетапний план реалізації програми / Здатність досягнути поставлених цілей: Цілі та завдання проекту чітко окреслені, а обрані підходи у реалізації програми найкраще допоможуть досягнути очікуваних результатів.

Кошторис: Кошторис детально розписаний. Витрати є обґрунтованими і відповідають запропонованій діяльності та очікуваним результатам. Бюджет реалістичний і враховує всі необхідні витрати для реалізації запропонованих заходів.

План моніторингу та оцінки успішності реалізації проекту: Учасник конкурсу демонструє здатність оцінити успіх програми відповідно до ключових показників та описав проміжні етапи у досягненні кінцевої мети проекту. Проектна заявка містить інформацію щодо показників результативності та успішності проекту і описує, яким чином вони будуть вимірюватися.

Довготривалість результатів проекту: Результати проектних заходів матимуть довготривалий ефект (після закінчення гранту).

2. Процес відбору поданих проектних заявок

Грантова комісія проведе оцінку усіх поданих проектних заявок, які відповідали вищезазначеним критеріям.

3. Інформація про відповідальність/кваліфікацію в SAM.gov (раніше FAPIIS)

Будь-який грант виданий в рамках оголошеного конкурсу, якщо федеральне агентство передбачає, що загальна федеральна частка буде більшою за спрощений поріг придбання будь-якого федерального гранту впродовж виконання проекту (див. §200.88 Спрощений поріг придбання), слід інформувати заявників про наступне:

i. Про те, що Федеральне агентство з присудження грантів перед тим, як остаточно затвердити грант із загальною сумою частки, що сплачується за рахунок уряду та перевищує спрощений поріг придбання, зобов'язане перевірити та взяти до розгляду будь-яку інформацію про заявника, яка знаходиться у системі доброчесності та ефективності, доступній через SAM (на даний час FAPIIS) (див. 41 USC 2313);

ii. Що заявник, за власним бажанням, може переглядати інформацію в цій системі доступній через SAM, та надавати пояснення щодо будь-яких даних (пов’язаних з відгуками про реалізацію попередніх проектів) внесених до системи іншими федеральними агентствами;

iii. Що Федеральне агентство з присудження грантів буде розглядати будь-які коментарі заявника, на додаток до іншої інформації в FAPIIS, при винесенні остаточного рішення щодо доброчесності заявника, ділову етику та успішність у реалізації попередніх проектів та оцінюючи потенційні ризики реалізації проекту відповідно до §200.206 Оцінка ризиків при фінансуванні учасників грантового конкурсу Федеральним агентства з питань присудження грантів.

F. ІНФОРМАЦІЯ ПРО АДМІНІСТРУВАННЯ ФЕДЕРАЛЬНОЇ ВИНАГОРОДИ

1. Грантова угода

Грантовий офіцер оформляє, підписує та адмініструє грантову угоду. Грантова угода – це офіційний документи, який буде наданий грантоотримувачу для ознайомлення та електронного підпису (грантоотримувач роздруковує отриману грантову угоду, підписує її та у відсканованій формі повертає грантовому офіцеру). Організація може почати витрачати кошти гранту лише в день початку проекту (зазначений у грантовій угоді).

Обрання проекту для фінансування в рамках даного конкурсу не означає, що Державний департамент зобов’язаний покривати будь-які інші видатки в майбутньому. Рішення щодо продовження грантової угоди з метою збільшення фінансування чи продовження тривалості проекту здійснюється виключно на розсуд Державного департаменту.

Опублікування цього оголошення про конкурс не зобов'язує уряд США виділяти фінансування, а також компенсувати витрати понесені під час підготовки та подачі проектної заявки. Крім того, уряд США залишає за собою право відхилити будь-які, або всі отримані проектні пропозиції.

Спосіб переказу коштів:

Виплати здійснюватимуться щонайменше двома частинами, відповідно до запланованих програмних заходів.

Організації, чиї заявки не пройдуть відбір, також будуть поінформовані електронною поштою.

2. Адміністративні вимоги та вимоги національної політики

Положення та умови: Перед тим, як подавати проектну заявку, заявники повинні ознайомитися з усіма умовами та необхідними сертифікатами, які будуть застосовуватися до цього гранту, щоб переконатися, що вони зможуть їм відповідати. До них відносяться:

2 CFR 200, 2 CFR 600, Сертифікати та запевнення, а також Умови та положення стандартів Державного департаменту, які можна знайти за посиланням: https://www.state.gov/about-us-office-of-the-procurement-executive/. Зверніть увагу на вимоги до брендування та маркування прапором США у Стандартних положеннях та умовах.

3. Звітування

Вимоги до звітності: Отримувачі грантів зобов’язані подавати фінансові звіти та звіти про виконання проектних заходів. У грантовій угоді буде вказано, як часто необхідно подавати ці звіти.

G. КОНТАКТИ ФЕДЕРАЛЬНОГО АГЕНТСТВА, ЯКЕ БУДЕ ВИДАВАТИ ГРАНТ

Якщо у вас виникли запитання щодо процесу подання заявки на грант, будь ласка, зв'яжіться з Фондом сприяння демократії за адресою KyivDemGrants@state.gov.

Примітка: Ми не надаємо жодних попередніх консультацій щодо питань, пов'язаних із подачею заявок, які прописані в даному оголошенні. Після подання заявки посадові особи та співробітники Державного департаменту - як у Департаменті, так і в посольствах за кордоном - не мають права обговорювати цей конкурс із заявниками до завершення всього процесу розгляду заявок.

H. ІНША ІНФОРМАЦІЯ

Поради щодо обґрунтування бюджету

Заробітна плата персоналу та додаткові виплати: Вкажіть розмір гонорару, заробітної плати та об’єм додаткових виплат тимчасовому або постійному персоналу, який буде працювати у проекті, а також вкажіть відсоток робочого часу, який вони будуть витрачати на безпосередню роботу за проектом.

Відрядження: Вкажіть витрати на проїзд та добові для працівників проекту, консультантів, спікерів та учасників, або бенефіціарів. Якщо програма передбачає міжнародні відрядження, долучіть коротке обґрунтування такої поїздки.

Обладнання: Вкажіть будь-яке обладнання, меблі чи інше особисте устаткування необхідне для виконання проекту, яке можна використовувати більше одного року (або термін служби якого перевищує тривалість проекту), і коштують щонайменше 5 000 доларів США за одну одиницю.

Витратні матеріали: Перелічіть та опишіть усі предмети та матеріали, включно з будь-якими комп’ютерними пристроями, необхідними для проекту. Якщо один предмет коштує більше 5 000 доларів США за одну одиницю, то внесіть його до бюджету в розділі «Обладнання».

Контракти: опишіть товари та послуги, які грантоотримувач планує придбати шляхом підписання контракту з надавачем послуг чи товарів. Також опишіть будь-які субгранти партнерам з неприбуткових організацій, які будуть допомагати реалізовувати проект.

Інші прямі видатки: Опишіть інші видатки, які безпосередньо пов’язані з проектом, але не входять до інших категорій. Наприклад, витрати на доставку матеріалів та обладнання, або відповідні податки. Усі “Інші” або “Різні” витрати мають бути детально прописані та обґрунтовані.

Непрямі видатки: Це видатки, які не можна безпосередньо пов’язати з виконанням проекту (наприклад, загальновиробничі витрати необхідні для підтримки роботи організації). Якщо ваша організація має договірну ставку непрямих витрат (NICRA) і включає до бюджету витрати NICRA, долучіть копію останньої договору NICRA. Організації, які ніколи не мали NICRA, можуть закладати непрямі датки у розмірі 10% від загальної суми прямих видатків відповідно до 2 CFR 200.68.

"Співфінансування" стосується внеску організації, або іншої структури, окрім Посольства США. Воно також включає розрахунок внеску у вигляді роботи волонтерів та безоплатне надання місця для проведення заходів.

Алкогольні напої: Зверніть увагу, що кошти гранту не можна використовувати для придбання алкогольних напоїв.

 

Джерело: ГУРТКоментарі

Додати коментар