11 червня 2007

Відібрано учасників Другого модуля Школи якісної журналістики

Facebook Twitter LiveJournal

logo_schoolВідбір учасників Другого модуля Школи якісної журналістики закінчено. Другий модуль відбудеться 22-23 червня 2007 року в Києві. Нагадуємо, що за підсумками Першого модулю Школи було відібрано трьох фіналістів, які автоматично зараховані на подальше навчання. Це Тетяна Терещенкова, Анжеліка Бекларян та Олена Кашкарьова.

Решту, 23 учасників, було відібрано за наступними критеріями:

- позитивне мислення претендента;
-
успішні публікації (вдумливі, легко написані, несуть цінну інформацію)
-
сильна мотивація та самовдосконалення;
-
наявність потенціалу;
- схильність поділитися отриманими знаннями з колегами


Отже, участь у Другому модулі Школи якісної журналістики візьмуть:

  1. Тетяна Терещенкова, м. Харків
  2. Анжеліка Бекларян, м. Херсон
  3. Олена Кашкарьова, м. Бердянськ, Запорізької обл.
  4. Олена Семко, м. Бердянськ, Запорізької обл.
  5. Оксана Кобинець, м. Київ
  6. Анна Назарук, м. Київ
  7. Людмила Єрмішина, м. Маріуполь, Донецької обл.
  8. Ксенія Жужа, м. Хмельницький
  9. Євгенія Злиднєва, м. Київ
  10. Володимир Набок, м. Київ
  11. Орина Шевченко, м. Запоріжжя
  12. Марія Боднар, м. Тернопіль
  13. Альона Маліченко, м. Кременчук, Полтавської обл.
  14. Юлія Костенко, м. Кременчук, Полтавської обл.
  15. Анатолій Овчаренко, м. Нікополь, Дніпропетровської обл.
  16. Микола Гринишак, м. Херсон
  17. Євген Пилипенко, м. Умань, Черкаської обл.
  18. Назарій Вівчарик, м. Сміла, Черкаської обл.
  19. Олеся Шуткевич, м. Вінниця
  20. Наталія Вишинська, м. Хмельницький
  21. Людмила Вітязь, м. Дніпропетровськ
  22. Ірина Синельник, м. Чернігів
  23. Євгенія Ковалевська, м. Київ
  24. Ольга Максим`як, м. Луцьк
  25. Євген Бриж, м. Полтава

Школа якісної журналістики є спільним проектом Української Асоціації Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Мобільного оператора UMC. Ідея створення Школи полягає в тому, щоб навчити молодих журналістів, особливо з регіонів, принципам якісної професійної роботи та побудови сучасних мас-медіа. Перший модуль Школи якісної журналістики успішно пройшов 23-24 березня 2007 року. Загальний курс навчання в Школі складатиметься з чотирьох модулів.

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, за телефонами: (044) 287 1551, 289 6374, 289 0486,

e-mail: school@uapp.org

Контактна особа – Наталя Гребьонкіна


назад Загальний список далі


Коментарі

Додати коментар

Довідник юриста друкованого та Інтернет ЗМІ››Свобода слова і преси››Аналітика
22 грудня 2014

Надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації.

Facebook Twitter LiveJournal

Як держава підтримує ЗМІ, що постраждали в процесі АТО, або ж припинили свою діяльність в процесі окупації?

Перш за все слід сказати, що з подібною ситуацією галузь та держава стикаються вперше відповідно не розроблені механізми належного реагування. Аналіз звернень на Гарячу лінію УАВПП, а також інформація органів державної влади підтверджує, що робота вітчизняних суспільно-політичних (таких, що висвітлюють політичні події) ЗМІ повністю блокується терористами, редакції або знищуються, або перетворюються на рупори окупаційної влади.

За умови звільнення територій від терористів, відновлення роботи ЗМІ відбувається вкрай складно. Основні перешкоди для роботи ЗМІ наступні:

- відсутність доходів від реклами та передплати, руйнуванням матеріальної бази (редакцій, типографій)

- відсутність грошових коштів для відновлення тимчасово перерваної роботи (необхідність сплати послуг типографії, заробітної плати).

- руйнування системи доставки/розповсюдження ЗМІ (як фізичне знищення точок розповсюдження так і руйнування господарських зв’язків)

- втрата персоналу, оскільки частина працівників ЗМІ, які залиши місця проживання під загрозою розправи, побоюються повертатися на території, звільнені від окупації.

 

Виходячи з умов роботи на окупованих територіях слід говорити необхідність державної підтримки.

 

Відповідно до ст..4 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (надалі - Закон)

 

Державна підтримка засобів масової інформації здійснюється шляхом протекціоністської політики зниження споживчої вартості інформаційної продукції, включаючи податкове, тарифне, митне, валютне та господарське регулювання, відшкодування збитків, подання фінансової допомоги.

застосовуються до всіх засобів масової інформації, які діють відповідно до Конституції України, незалежно від їх ідеологічного і політичного спрямування та від форм власності, крім засобів масової інформації крім видань: рекламного /еротичного характеру; заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких входять виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення;

заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;

в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації.

Розпорядником надання державної фінансової допомоги є Держкомтелерадіо. Джерелом підтримки друкованих ЗМІ є асигнування, що передбачені Держкомтелерадіо у Державному бюджеті України на відповідний рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка преси». Відповідно до ЗУ про державний бюджет на 2014 рік 7547,000 грн.

Для надання підтримки розроблено Порядок надання державної фінансової підтримки затверджений Наказом Держкомтелерадіо №254 17.07.2009р. (http://comin.kmu.gov.ua/control/publish/article/main?art_id=88094&cat_id=85715)

Право на отримання державної фінансової підтримки мають лише друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер розповсюдження, які зазначені в статті 3 Закону тобто ЗМІ для дітей та юнацтва, для інвалідів, спеціалізовані наукові видання, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче третього рівня акредитації, і ЗМІ, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму.

З огляду на таке обмеження, видання які планують залучати кошти за вказаним порядком можуть зареєструвати зміни до свідоцтва про державну реєстрацію друкованого виданя, аби відповідати вимогам закону.

З огляду на поточну ситуацію УАВПП вважає за доцільне розширити перелік видань які можуть отримувати підтримку суспільно-політичним та інформаційним виданнями, що діють та розповсюджуються на території які постраждали в процесі АТО. Для цього вже в січні наступного року УАВПП ініціюватиме зміни до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

 

УАВПП.

 

Роз’яснення підготовлене в рамках Проекту «Правова підтримка ЗМІ в умовах роботи на окупованих територіях та підчас виборів» виконується за підтримки спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства». 

 


назад Загальний список далі